Lista ocen Ford Mondeo Vignale (8) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~deV
Sedan 2.0 TDCi Twin-Turbo 210KM 154kW
Brakuje systemu automatycznego wykrywania smrodu z zewnątrz (i odcinania dostępu powietrza z zewnątrz wtedy). Auto bardzo powoli się nagrzewa (przy -10 stopniach). Grzanie foteli w opcji z fotelami klimatyzowanymi potrzebuje około 10 minut zanim kierowca czuje błogość. Ogrzewanie przedniej szyby genialne, ale nieco przeszkadza w patrzeniu. Poza tym poprawnie.
~Michał
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Przy podgrzewanej przedniej szybie wszystko idzie przyjemnie. Wentylacja jest skuteczna samochód nagrzewa się szybko i chłodzi też dobrze, chociaż zdarza się, że czasami jakby się coś zawieszało z temperaturą ponieważ potrafi grzać na całego pomimo zmiany zadanej temperatury. Włączenie ponowne jednak odblokowuje problem. przy wysokich obrotach dmuchawy mogło by być trochę ciszej.
~Jarosław
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Na tle innych samochodów, które miałem nie jest najlepsza. Po dłuższej jeździe trzeba korygować ustawienia temperatury bo robi się zbyt gorąco lub zbyt zimno. Wentylacja jest bez zarzutu. Szyby nigdy mi nie zaparowały.
~ucz
Sedan 2.0 TDCi Twin-Turbo 210KM 154kW
Ciężko ustawić właściwą temperaturę, albo za gorąco albo za zimno. Wolno nagrzewają się fotele, za to kierownica perfekcyjnie.
~Eryk
Kombi Facelifting 2.0 EcoBlue 190KM 140kW
W poprzednim Mondeo miałem spore problemy z ustawieniem klimatyzacji, w tym wydaje się być ok.
~Artur K
Kombi 2.0 TDCi Twin-Turbo 210KM 154kW
kratka po lewej od kierowcy mimo złożenia maksymalnego na szybę i tak wieje po uchu ;)
~Vignale
Liftback 2.0 TDCi Twin-Turbo 210KM 154kW
W czasie silnych mrozów, mam wrażenie, że dosyć długo się nagrzewa auto.
~pk
Sedan 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Klimatyzacja sprawna, ale czasami trochę głośna.