Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Hatchback

Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Mondeo I Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na 1,8 naprawde daje radośc z jazdy,plus dobre zawieszenie ,przyjemny samochodzik
gdybi nie rdza to było by 5
Złago słowa nie moge powiedzieć,przez pięć lat bezawaryjny,kultura pracy rano jak w dieslu,ale po rozgrzaniu jest ok,jak na 1,8 elastycznosc jest naprawde dobra,przyspieszenie jest ok na lpg(blos)+stożek przyspieszam równo z A4 1,8 20V.
skrzynie ok,tylko często sie poduszka pod skrzynią wybija i wtedy ciezko biegi wskakuja
Prowadzenie jest naprawde dobre,szybka zmiana pasa ruchu nie robi na nim wrazenia czy jak sie przesadzi w zakrecie niczym nie zaskoczy.Trzeba pamietac zeby remontować zawieszenie tylko dobrymi zamiennikami ,bo innaczej co chwile cos bedzie pukac i stukac.
Wszystko jak powinno być ,lusterka mają prawidłową wielkość w przeciwienstwie do tych z vw.Dzeki tylnej szybie kończącej sie prawie na końcu samochody ułatwia to zonie parkowanie ,wie gdzie samochód sie kończy nie to co w sedanie.
Wszystko pod reka.
Trzeba pamietac o wymianie filtra kabinowego wtedy bedzie wmiare ok,ale tylna szyba bedzie parować ,bo czesto jest wilgoc w bagazniku przez nieszczelna uszczelke,ale podgrzewanie szyby daje sobie z tym rade
Na ta klase pojazdu nic wiecej nie trzeba .Z przody naprawde duzo miejsca dla wysokich kierowców,z tyło tez jest ok.Bagażnik duzy ,szafe nim przewiozłem:)
Tu mogło by byc lepiej ford sie nie postarał,w ibizie 1,4 96\' jest ciszej .
Normalnie jak na taki samochod
rezystor dmuchawy (standard),termostat sie nie zamykał
przez 5 lat dwa razy mnie zawiódł jak go kupiłem padł rozrusznik 80 zł na szrocie,a drugi raz padły kable zapłonowe ale to przez moja głupate zachciało mi sie myc silnik kable 90 zł,a poza tym tylko alementy eksploatacyjne.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

10,7