Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Hatchback

Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Ford Mondeo I Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń.
Zawieszenie : Warto instalować wahacze z Polcaru.
Układ elektryczny : Wymień wkładki reflektorów na nowe - zyskasz ok 300% światła.
Samochód za przyzwoitą cenę i wart tych pieniędzy.
Kultura pracy - bardo dobrze. Właście to powinienem jeździć dieslem, używam niskich obrotów, ale bez przesady, nie jeżdżę na 1500rpm :))
Ciężko wchodzi jedynka na postoju, poza tym all ok. Nie jest to co prawda wzór do naśladowanie dla innych ale nie narzekam. Nie zawiodła mnie przez cały okres użytkowania. Elastyczność - na 5 biegu z 4 osobami na pokladzie po prostu nie ma elastyczności...
Układ jezdny jak dla mnie jest zachwycający. Zresztą widać to w każdej ocenie medialnej mondeo, focusa czy fiesty - fordy mają doskonałe prowadzenie się.
Przednie słupki (słupki A) czasem przeszkadzają za bardzo. Za to do tyłu widoczność znakomita.
Nie narzekam. Ale i nie jestem zachwycony. Obojętnie.
Wentylacja - jak załapie jakiś zapach na trasie (dym, smrodek obornika) zdecydowanie za długo trzyma sie w kabinie. Ogrzewanie - po wymianie termostatu jest rewelacyjne!
Ogromniasto. W bagażniku mieści sie wystarczająco dużo na wyjazd wakacyjny (a mam żonę i córkę :) ) Miesca dla pasażerów jest tez sporo.
Bylo dobre do czasy gdy w zimie lewarek \"wyskoczył\" spod samochodu gdy zdjąłem przednie koło, i wapakował się w próg i drzwi kierowcy. Teraz za bardzo słychac szum toczenia opony i wiatr.
Nie narzekam. Mam instalację gazową z parownikiem ale i tak na 38 litrach gazu przejeżdżam 400km.
Samochód za przyzwoitą cenę i wart tych pieniędzy.
Nie narzekam, mam wersję CLX, bez elektryki, więc mi się ona nie psuje. Pozostałe rzeczy zużywają się rutynowo, jak w każdym samochodzie.
Żadnych poważnych ustarek przez cały okres użytkowania.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,5