Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Al 22, 12 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zawieszenie perfekcyjne, myslalem ze bedzie slabo trzymał sie drogi a tu... jest super
Doskonała ocena. dlatego że za taką cene za jaką oferują sie FORDY nie trzeba wymagać tego co ma np audi. no ale coś za coś. ogólnie jestem bardzo zadowolony. - tajnkiem zadowolenia jest zwłaszcza to, że nikt w moim małym powiecie nie ma ST220 :) jestem jedyny. a on swój drapieżny wygląd ma.
Bardzo fajny silniczek. Choć jak kupowałem STka spodziewałem sie, że będzie lepiej jeśli chodzi o zryw auta. Ale jest OK. Przepiękny oddźwięk V6-tki do tego wszystkie diesle wyprzedzamy ale trzeba ostro kręcić. przy normalnej jeździe bardzo cichy - jednak przy redukcji i pełnym kopie ST dostaje maksymalny poziom adrenaliny wyje jak wściekły gubiąc wszystko to co pojawia sie w lusterku wstecznym. Odnośnie samego silnika bardzo dobrze znosi instalacje LPG pod warunkiem ze robił to porządny specjalista. LPG STAG300 + wielki reduktor + wtryskiwacze HANNA2000. Na początku po rozgrzaniu silnika słyszałem jeden hydrauliczny popychacz zaworków. po wymianie oleju i przejechaniu kilku tys km wszystko ucichło. SILNIK nie ma turbo więc ciągnie od 1000 obr. nie z prędkości 20 km /h spokojnie rozpędzimy sie z 5-go biegu bez redukcji :)
Perfekcja. Ford z resztą zawsze z tego słynął choć nie wiem jak mu to wychodziło z mniejszymi modelami. w Mondeo jeszcze ST zrobili skrzynie jak by projektowali ją ci od szwajcarskich zegarków. mam 6- stopniowego manuala idealnie zsynchronizowane biegi. w sumie jak dla mnie nawet 5 w zupelności wystarczyłaby przy prawie 230 koniach - nie raz rozpędzanie auta wygląda tak: bieg. 1, 2, 4, 6 :D Uwaga na sprzęgło. w kazdym bez wyjątku modelu z róznymi silnikami było ciężko. ja kupiłem stka z 80 tys przebiegiem udokumentowanym w serwisie, i przy70 miało wymienioine sprzęgło. sprzęgło jest hydrauliczne i niestety adekwatnie do jakości skrzyni sprzęgło deczko zepsuli. łatwo wyczuć uwalone sprzęgło bo haczy biegi.
W ST220 mamy twardsze sprężyny i koła 18stki na niskim profilu. nie jedna audi Quattro wymięka. Prowadzi sie bardzo ładnie. nic dodać nic ująć. 5+
Jak na tego typu auta nie jest zle. choć do tyłu oglądać nie ma sie po co.
Ogólnie bardzo dobrze.
System automatycznej klimatyzacji jak dla mnie działa bardzo dobrze. mam nadzieje ze sie nic nie zepsuje bo będzie bolesna naprawa.....
W STku wsadzili fotele RECARO. chyba bardziej pomyśleli o pasażerach z tyłu niż o kierowcy. jestem wysoki - mam odsunięty do konca do tyłu fotel i jak dla mnie jest to minimum. sprzydałoby sie jeszcze kilka cm. natomiast mimo to że jestem max do tyłu z przednim fotelem - pasażerowie z tylu mogą wręcz tańczyc. ogólnie jest ok.
no i tutaj jest pewien zonk. Niestety juz wiem dlaczego ford jest tanszy od audi. - to chyba za sprawą wyciszenia. coprawda wnętrze wykonane w miare dobrych materiałow ale ogólnie sporo plastików w drzwiach w bagażniku niezbyt dobrze wyciszone. w porównaniu do poprzednich modeli mondeo tu jest sporo lepiej. ale do perfekcji jeszcze daleko.
przeciętnie choć czego mialbym sie spodziewać po smoku wawelskim pojemności 3.0 ? na trasie jest lepiej niż w zwyklym 1,8 bo spalanie wychodzi ok 11l LPG. natomiast jazda z domu do pracy (8km) po mieście ok 15 l LPG - na benzynie bylo 10 - 13 l
właściwie jak opisałem wcześniej. :D
W STku regulowane elektrycznie fotele (góra dół)padają - zwłaszcza jeśli sie waży powyżej 100 kg;/ niewidoczny wyświetlacz radia SONY na słonecznej pogodzie, Łączniki stabilizatorów przy naszych drogach szybko \"lecą\", paranoja z otwieraniem maski z kluczka, uwaga na felgi 18. opony są drogie a rozwalić je łatwo.
Poważnych usterek w zasadzie brak. :D podobno Gnije blacha. u mnie nie widać żadnej najniejszej tego oznaki.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW [l/100km]

13,3