Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

tomek, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDCI 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Niewątpliwie zaletą tego autka jest komfort podróżowania, wygoda, ilość miejsca - leżysz za kierownicą, świetny na długie trasy, przy jeżdzie 120 - 160 pali mi okloło 6 litrów, silnik jest bardzo dynamiczny - zwłaszcza od 3 w góre, mocna piątka, od 120 do 170 chwila moment na trasie, autko dobre dla rodziny, po złożenoi siedzeń mnóstwo miejsca, ogromny bagażnik, zgrabny, solidny ale mający swoje trudne chwile partner - super auto dla małych przedsiębiorców, dosyć reprezentacyjne, ładne wizualne.
Przeniesienie napędu : 156 tys km i zaczyna padać sprzęgło - wada fabryczna, wymiana to 3 tys
Karoseria : rdza na progach drzwi
Inne
Autko ma swoje plusy. Wygoda, komfort, mnóstwo miejsca, ładne wizualnie. Problem jest gdzie indziej - w detalach. Kupiłem przy przebiegu 139 tys. przy 154 padł alternator, padają tez chamulce, szybko się zużywają, i przy 156 zaczyna się słyszeć metaliczny odgłos sprzęgła - to wada w fordach - no cóż, każdy coś ma. Polecam wszystkim tym którzy pragną podrózować w dobtym komforcie i nie beda narzekac ze trzeba cały czas - nie lawinowo, ale systematycznie dokonywac mniejszych lub wiekszych napraw. Koszty utrzymania - przez te 17 tys, wydałem na naprawy - klocki, paski, rolki, przegłub ze 2 tys czyli w normie. Zaznaczam że jednak sam wszytsko wymieniałem z kolegą. Cześci są raczej drogie i często nie ma zamienników. Bez sentymentu, jest bo służy biznesowi. Tu się sprawdza najlepiej.
Noc dodać nic ująć - wszystko wyżej - po prostu normalnie. Nie ma aut niezawodnych, nie wolno narzekać. Wtrsyki padają w róznych autach, zawieszenie też, itd. Jak ktoś chce tego uniknąć to niestety pzostają dwa koła na ramie....

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 115KM 85kW [l/100km]

7,1