Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

tk79, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2006
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Klasa w swojej klasie!
Auto kupiłem za 33 000 zł, rocznik 07/2006 wersja gold. Za taką kasę nie ma konkurencji.
Miłe zaskoczenie po przesiadce z pasata tdi.
Gdy jest zimna trochę haczy 2 i 3 bieg. Podczas jazdy ok. ^ bieg to coś fajnego :>
Zawieszenie to chyba najlepsza część tego samochodu, trzymanie w zakrętach to bajka. Mały kamyczek do ogródka to: wymiana prawego łożyska w kole (koszt z wymianą 300zł) ale przy 152 tys. po polskich drogach to tak ok.
Bez zarzutu. Wszędzie parkuję tyłem (nasze wysokie krawężniki) bez czujnika cofania, nie ma problemu.
Wszystkie przełączniki pod ręką, czytelnie, intuicyjna obsługa klimy, radia, komputera.
Climatronik automatyczny, jednostrefofy, bardzo wydajny, działa bez zarzutu. W lecie szybko schładza obszerne wnętrze.
Chyba lider w swojej klasie. Ostatnio kolega który jeździ A6 stwierdził, że chyba mam więcej miejsca z tyłu:>
Głośniejszy silnik niż w TDI ale fordy tak mają. Melomaną w słuchaniu muzyczki w samochodzie nie przeszkadza.
Wakacje po mieście 6,5 w trasie 5,7 przy klimie włączonej, bez szaleństwa za kierownicą.
Jakość auta znacznie przewyższa jego cenę!!!
Jeżdżę autem prawie rok, jak na razie ok. Z napraw wymiana łożyska w prawym kole z przodu.
Co do usterek, wszystko zależy od eksploatacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

5,9