Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Silnik 2.0 TDDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Generalnie mega zadowolony! Nic lepszego za tą cenę nie ma na bank.
Fordy słyną z dobrych klim i ogrzewania i to się zgadza. No i przede wszystkim podgrzewana przednia szyba - u nas coś niezastąpionego.
Pełno miejsca z przodu i z tyłu. 185 i pierwsze auto, gdzie mogłem ustawić wszystko pod siebie jak mi pasuje
Mogłoby być lepiej. Przy wyższych prędkościach słychać świsty przy drzwiach
Mam od roku i praktycznie co nie wjadę na stację, to pali dokładnie 5,8l na 100km. Silnik 2.0 TDDI. Trasy różne, dużo jeżdżę krótkich odcinków typu 5km, gdzie się nie zdąży nawet zagrzać. Przy jeżdzie tylko po takich odcinkach, spalanie wynosi takie 6,4l. Gdy już wzrastają do ok. 20-30km, to na luzie jest te 5,7. Średni co nie zajadę, to jest właśnie 5,8-5,9l. Nie zamulam, dużo hamuję silnikiem, staram się przewidywać sytuacje na drodzę, od czasu do czasu dogrzeję silnik i turbinkę. Na ekspresówce tak przy 120-130 pali takie 6,1. Skrzynia piątka, dlatego obroty wtedy wyższe. Ale generalnie spalanie mega według mnie. Opony 16, olej napędowy zwykły, nie jakieś tam verwy itp.. Typowo po mieście, czyli kroki, światła, stanie itp. na 1 tankowaniu przejeżdżam max ze 40km (na jednym zbiorniku robię 850-950km), dlatego może spalanie jest niskie. Generalnie za tą cenę, to samochód jest magia. Zrobisz 200km i nie jest się w ogóle zmęczonym.
Bez porównania najlepsza w tym segmencie.
Brak.
Po 30tys. póki co nic - odpukać. Oczywiście wymiana filtrów, oleju, klima itd., na razie żadnych części i napraw.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 115KM 85kW [l/100km]

5,9