Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Kazik, 3 lata temu
Silnik 2.0 TDCI 115KM 85kW
Rok produkcji 2006
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Daje wrażenie większej mocy niż ma. Byłem przygotowany na rok eksploatacji, a po trzech latach się nie poddaje i dalej daje radę. Może trafiłem na dobry egzemplarz, a może na taki świeżo po naprawie układu wtryskowego.
W stu procentach spełnia moje oczekiwania.
Miałem wątpliwości po czytaniu opinii o awariach układu wtryskowego, ale cena i stan techniczny auta skłoniły mnie zaryzykować. Po trzech latach i 80 tysiącach kilometrów z silnikiem nie działo się nic niepokojącego (olej 5w40 co 10tysiecy kilometrów od wymiany do wymiany bez dolewek). Nie kopci, trzyma moc, spała między 6,5 a 7,5 litra przy dość dynamicznej jeździe.
Działa bez zarzutu. Wymiana sprzęgła z dwumasą, co przy takim przebiegu nie powinno dziwić.
Cóż się rozpisywać, tak jak lubię. Precyzyjny, sztywny i zwarty. Podczas jazdy subiektywnie sprawia wrażenie mniejszego niż jest. Do komfortu i trwałości również nie mam zastrzeżeń.
Z racji wieku lakier posiada mankamenty. Jednak do odprysków na zderzakach mam zastrzeżenia. Auto czarne, podkład biały więc doskonale to widać.
W kombi nie ma z nią najmniejszego problemu
Wszystko rozplanowane w sposób logiczny i znajdujące się "pod ręką"
Nie mam zarzutów. Jak na diesla i dużą pojemność układu chłodzenia nagrzewa się dosyć szybko i trzyma temperaturę.
To chyba oczywiste że miejsca jest wystarczająco dla dużych osób i z przodu i z tyłu. Tunel na środku mógłby być niższy.
Wiadomo, diesel. Nie ma tragedii, ale mogłoby być ciszej szczególnie powyżej 150km/h
W moim przypadku czysta eksploatacja, poza regeneracją alternatora. Inaczej tylko paski, oleje i filtry, nabijanie klimatyzacji i hamulce.
Jak dla mnie super.
Jedynie upierdliwa wymiana podświetlenia zestawu wskaźników.
Regeneracja alternatora i wymiana kompletnego sprzęgła. Ale z racji wieku i przebiegu nie mogę mieć pretensji. Poza tym wyłącznie wymiany eksploatacyjne. Nigdy nie zawiódł w drodze

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 115KM 85kW [l/100km]

6,6