Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

damien_r, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawde komfortowe zarówno na trase jak i do miasta
Silnik : Wtryskiwacze
Mimo awarii wtryskiwaczy to dobre auto dla mnie i rodziny
Silnik oceniam doskonale pod kątem klultury pracy. Pacuje równiutko i cicho Jest dość elastyczny jak na duze auto
W mojej wersji jest skrzynia szesciobiegowa W trasie bardzo przydatny jest 6 bieg Jak narazie nie mialem problemów choc wiem że użytkownicy narzekali na padajace dwumasy ale to akurat jest element eksploatacyjny i nie wydaje mi sie aby awaryjnosc tego elementu była duzo wyższa niz innych marek
Świetnie prowadzące się auto.
Fotel kirowcy regulowany w płaszczyznie poziomej jak i pionowej i w duzym zakresie Nawet bardzo niska osoba bedzie miała dobra widocznosc przy tak duzym aucie. Lusterka tez duze zapewniaja dobra widocznosc
Ja jestem zadowolony Jak narazie to jest najnowsze auto jakie posiadałem i pod wzgledem ergonomi najlepsze.
Co prawda auto nagrzewa sie bardzo szybko bo posiada tzw swiece nurnikowe, które grzeja wode w układzie ogrzewania i tyo jest naprawde swietna sprawa przy duzych mrozach. Klima tez działa bez zarzutu ale co do automatyki to mam wrazenie jakby nastawione temperatury nie były adekwatne do tego co jest w rzeczywistosci Mam wrazenie ze jest cit za goraco od tego co jest nastawione. Tak jakby automatyka była tu zupełnie nie potrzebna
Auto duże i przestronne zarówno jak i dal kierowcy tak tez dla pasazerów siedzących z tyłu
W aucie jest cicho z silnika nie dobiegaja przeszkadzajace dzwieki choc diesel z układem CR i tak jest o wiele cichszy niz starsze wersje diesli
Co do zużycia paliwa to uttzymuje się w średniej 7.5 l. Ale naprawy potrafia dobić Wazne aby dbac i szczegilnie zwracac uwagę na układ paliwowy i jakosc paliwa
Auto na rynku wtórnym ma rózne ceny lepiej nie przepłacac bo i tak bedzie cos do zrobienia.
Drobiazgi w tym modelu nie martwiły mnie wogóle Dopracowane pierdoły nie zawracały mi głowy. Nigdy nie wystepowały prolemy z zamkami szybami czy oswietleniem
I tu wyglada sprawa troche inaczej Awaryny system paliwowy firmy Delphi. Niestety naprawa droga i nie da sie zaoszczedzic na tym Regeneracja wtrysków jest droga Pompa wysokiego cisnienia tez powala ceną. W ciągu poł roku dopadła mnie awaria wtrysków Wszystkie regenerowałem i jest wporzadku ale koszt nie mały

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

Ford Mondeo III Kombi