Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

bialy0503, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Super układ jezdny.
Karoseria : Rdza
Wygodne,przestronne auto.Kto będzie jeździł dużo w mieście niech nie kupuje.Duży i ślamazarny.W trasy idealny.
Silnik jak jest zimny,jest głośny.Ale podczas jazdy już nie przeszkadza.Od 2000 obrotów już nieźle przyśpiesza.Nie trzeba tak bardzo uważać na paliwo jak w TDCI.I podobno mniej awaryjny.Mam go od 2 lat i jeszcze nic tam się nie popsuło.Trochę kopci po odpaleniu,ale da się z tym żyć.
Skrzynia typowo na trasy.W mieście tragedia.Dwa pierwsze biegi bardzo krótkie.Od 0-60km/h bez szans z Seicento 1.1.Przypomina mi się mój pierwszy samochód (126p).W trasie nie ma do czego się przyczepić.80-110km/h 4 bieg i się czuję jak by to auto miało większą moc niż ma.Brakuje tylko 6 biegu,przy 120-140km/h już jest trochę głośno.
I tu trzeba Forda pochwalić.Moje wersja jest nisko zawieszona.Co nie jest plusem w Polskich warunkach.Zawieszenie jest twarde.Ale za to świetnie trzyma się drogi.Ciężko jest wpaść w poślizg.Zawieszenie bardzo trwałe.W ciągu 2 lat i przejechaniu 40tyś.w zawieszeniu wymieniłem tylko amortyzatory z tyłu.Precyzyjny układ kierowniczy.
Widoczność ok.Jak to w kombi trochę gorzej z widocznością do tyłu.Ogrzewanie przedniej szyby coś pięknego,szczególnie gdy są mrozy.W innych autach trzeba trochę poczekać aż się nagrzeje wentylacja,bo szybki parują a gdy jest naprawdę zimno to ta para zamarza,a tu dwie minutki i szyby przejrzyste.Nie trzeba skrobać przedniej szyby.
Wszystko pod ręką.Kierownica regulowana w 2 płaszczyznach.Minus tylko za twardy podłokietnik w drzwiach.Mogli by czymś to obić.
Wentylacja rewelacja!Nie trzeba używać klimy żeby ładnie odparowało w deszczowe dni.Klima niestety manualna.Dwa razy już naprawiana.1600zł w sumie zostawione.Ale to przez zaniedbanie poprzedniego właściciela.Chłodnica pękła.Około 5-6 lat nie używana i wszystko pordzewiało.Minus za długie nagrzewanie ogrzewania a także za regulacje ogrzewania,nie było by różnicy gdyby to rozwiązali za pomocą dwóch przycisków ciepło-zimno.
Prawie autobus.Przestrzeni mnóstwo.Z przodu i z tyłu.A bagażnik to ekstraklasa.Po złożeniu tylnych oparć ciężarówka.Ile ja już tym mebli przewiozłem.SUPER!!!
Jak na tak głośny silnik wyciszenie jest dobre.Przy 100-120 jest w miarę cicho.Można swobodnie rozmawiać,słuchać muzyki.
Pali jak na tak ciężkie auto stosunkowo mało. Miasto 7-8L Trasa 5,5-6L Staram się jeździć ekonomicznie. Moim rekordem było 5L,ale to była długa trasa.Ceny części nie są drogie.Mój ford nie jest szczególnie usterkowny więc nie mogę się na ten temat za dużo rozpisywać.Plusem jest łańcuch rozrządu.
Stosunek ceny do jakości bardzo dobry.Dużo tańszy od przereklamowanego passata w tym roczniku.Jedyna konkurencja dla tego auta to octavia,którą sobie cenię.
Widać solidność pod tym względem.Popsuty przycisk otwierania bagażnika.Popsuty zamek schowka
Tu też nie jest źle.Nie działający hamulec ręczny,stukający tylni amortyzator,nie działająca klima.Rdza na krawędzi dachu przy przedniej szybie i na krawędziach dolnych wszystkich drzwi.Koniecznie do wyposażenia auta dokupić szpachel i lakiery,bo można zbańczyć.Trzeba uważać przy odkręcaniu świec żarowych,bo ukręcają się.Popsikać wd-40 lub czymś podobnym i poczekać parę minut.Ja już jedną mam ukręconą.Ale przy -18 na trzech odpala dobrze.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 115KM 85kW [l/100km]

7,3