Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

b.iwaniak@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik z turbodoładowaniem i wysokim momentem obrotowym (320 Nm/1800 obr.) oraz wysoką kulturą pracy i elastycznością daje dużą przyjemność z jazdy napewno, ale te pompowtryskiwacze - nie wiem jak długo wytrzymają! Bardzo dobrze trzyma się drogi i jedzie się jak po szynach. Na przeglądzie tydzień temu nie stwierdzono żadnych usterek w zawieszeniu. Kupiłem go w Euro-Car Gdynia, uzywany z przebiegiem 107 000, serwisowany, bez usterek. Jestem narazie bardzo zadowolony z tego samochodu. Wymieniłbym go na nowszą wersję gdybym miał taką możliwość, ale mocniejszą i też automat.
Silnik : Spalanie stukowe oraz dym czarny pojawia się ostatnio coraz częściej.
Inne : Tylne drzwi (od bagażnika) trudno się zamykają i trzeba mocniej pchnąć.
Samochód luksusowy jak za 45 tys. zł. Wersja Ghia, z kolorowym panelem dotykowym, nawigacją satelitarną i dobrym AUDIO Sony dopełnia komfort. Jazda jest wspaniała - nie chce się wysiadać z auta. To prawdziwy krążownik szos. Zrobiłem nim dopiero ok. 16 000 km więc trochę za mało, żeby w pełni go ocenić.
Czasami zapala się kontrolka świec żarowych,silnik traci moc, ale po wyłaczeniu silnika i ponownym włączeniu usterka znika (w ciągu niecałego roku stało się to 5-6 razy).
Mam automat, który działa bez problemów oraz 5-tronic. Jestem nim zachwycony. Lewa noga odpoczywa, a ja mam wiecej zadowolenia z prowadzenia auta.
Bardzo dobrze trzyma się drogi, bezpieczny w prowadzeniu na złej nawierzchni - układy wspomagające działają niezawodnie. Na przeglądzie technicznym nie stwierdzono żadnych luzów w układzie kierowniczym.
Nie narzekam, widoczność jak na kombi bardzo dobra. Szyby lekko przyciemniane.
Wszytsko na swoim miejscu. Fotele pop rpstu świetne, podgrzewane, elektrycznie regulowane, w lędźwiach doskonale podpiera. W porównaniu do Lanosa - rewelacja.
Aytomatyczna klimatyzacja działa wyśmienicie. Ale zwiększa spalanie. Ogrzewana przednia szyba to coś wspaniałego szczególnie zimą. Odpada skrobanie przedniej szyby (jest przez mniej porysowana).
Dużo miejsca dla wszystkich i wygoda (jak na cenę).
Dobre, ale co można wymagać od średniej klasy auta.
Srednie spalanie ok. 9,8 l/100 (jazda w mieście, w korkach, przy włączonej klimatyzacji, automatyczna skrzynia biegów)
Dużo luksusu za małą cenę. Wersja Ghia pełna opcja z dodatkami, za które normalnie trzeba by było sporo dopłacić powoduje, że za 45 tys. PLN to doskonały wybór. Brakuje tylko skóry i szyberdachu, ale co tam! Nie można mieć wszystkiego.
Narazie tylko wymiana 2 żarówek w przednim reflektorze. Odpadł znaczek \"Ghia\" z lewej strony (koszt ok.29 PLN). Zawsze dbałem o samochody (to jest piąty) i nigdy mnie nie zawiodły. Myślę, że niezawodność zależy od sposobu jazdy i systematycznych przeglądów oraz bieżących napraw. Nie czekam, aż zepsuje się coś poważnego tylko na bieżąco usuwam zauważone usterki.
Podejrzenie złego działania pompowtryskiwaczy. Być może w przyszłości czeka mnie wymiana lub naprawa. Narazie obserwuję. Podczas ostatniego tankowania (zawsze tankuję w ORLENIE ON z Vervą) dolałem STP do zbiornika i będę obserwował zachowanie silnika.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

8,7