Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

wes, 13 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : wymiana wiązki w drzwiach od strony kierowcy. Sprawnie i bez kłopotów.
Dobrze auto polecam każdemu kto ceni przestrzeń w aucie i pewne prowadzenia.
Silnik bardzo dobrze wyciszony. W kabinie nprawdę jest cicho. Silnik jest bardzo elastyczny i oszczędny. Najniższe spalanie to 4,5 litra przy jeździe do 90 km/h. Do 100 000km bez usterek Po 102 000 km wymiana na gwarancji koła dwumasowego.
Pracuje bardzo precyzyjnie. Żadnych problemów z włączaniem biegów.
Jeździ jak przyklejony. Przy 140 000 km wymieniłem tylko końcówki drążków kierowniczych. Reszta trzyma się bardzo dobrze. Zawieszenie jest w dalszym ciągu ciche. Amortyzatory po 140 000 km wykazały tłumienność na poziomie 80-82%. Widać że Ford przyłożył się do auta.
Jest dobrze choć auto jest szerokie i czasem przydają się składane lusterka przy mijaniu z innym autem.
Cięźko się do czegokolwiek przyczepić. Wg mnie jest dobrze.
Klima latem przy długim postoju ma co robić aby schłodzić szybko wnętrze. Ale mogę dać jej silną 4. W accordzie spisuje się dużo lepiej
W zasadzie to tylko nowy Superb skody jest większy cała rezta aut w klasie nie ma porównania
Przy predkościach powyżej 180 km słychać szumy powietrza reszta ok
Trasa od 4,5 do 8 ltr. W mieście do 9 ltr.
Uczciwe pieniądze za dobry i trwały samochód.
Ford Mondeo IV Hatchback