Lista ocen Ford Mondeo V (90) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
zsumujmy wielkość auta, poziom wykonania, opinie o silnikach, koszty eksploatacji, jako taką opinię o modelu/marce i odnieśmy to do ceny zakupu. Nie ma nic taniej. Za Passata podobnie wyposażonego zapłacicie ok. 16 tyś więcej. Jeśli nie chcesz mieć koniecznie auta Premium a rozsądnie podchodzisz do rodzinnych wydatków to...Ford wystarczy. Mam znajomego, posiadał Audi A5 i A6 - dramat = kontrolki, awarie skrzyni, pękanie szyby przedniej i...
~Awawa
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Biorąc pod uwagę ze przy odrobinie chęci i zakombinowania z flota można kupić Golda 2.0 150km z paroma opcjami za 90 tys brutto to jest bardzo dobra propozycja - passat jest dużo droższy. Superb wszedł troche pózniej i Z tegorocznego słyszałem offy trochę lepsze (10-12%) niż w vw ale chyba jednak mondziak wychodzi najtaniej vs kupa blachy jaka sie dostaje. Jak bym wybierał jeszcze raz teraz to napewno Ford Ew vs superb. Jak ktos sieczna VAGa...
~Mondzio
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Stosunek jakość cena - adekwatny. W tej wartości cenowej to chyba najlepsze rozwiązanie dla lubiących nie, co większe pojazdy o dobrym komforcie podróżowania, przyjemnych wrażeniach z jazdy, niezbyt wygórowanych kosztach eksploatacji. Samochód rodzinny, pozwalający na ekonomiczną jazdę zarówno po mieście jak i w dalekie trasy. Za to go lubię i dlatego jest to mój już drugi Mondziak. Służbowo też jeżdżę Mondkami (hatchback oraz kombi).
~Piotr
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny to ford użył zbyt słabej jakości podzespołów aby starać się o ocenę wyższą niż przeciętna. Te oszczędności materiałowe mszczą się wieloma drobnymi usterkami. Na uwagę zasługuje fakt że w samochodzie za ponad 100 tys. Nie zamontowano czujnika/kontolki informującej o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy. Koerowca dowiaduje się że zabrakło płynu kiedy go zabraknie i wycieraczki rozmażą błoto na szybie.
~kedar_mk5
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
materiały wykończeniowe ok, ale "piano black" czyli czarne błyszczące plastiki to porażka, rysują się od samego parzenia na nie. patrząc na całokształt to ciężko znaleźć coś nowego w tych pieniądzach co będzie lepsze, samochód naładowany elektroniką i różnymi zbędnymi gadżetami, a nie potrafią ogarnąć porządnie oprogramowania do radia i jego synchronizacji z innymi użądzeniami.
~Marcin
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
W tej cenie nie było i podejrzewam że dalej nie ma niczego lepszego. Wyposażenie titanium z dodatkami powoduje że auto nawet dziś ma świetne wyposażenie - dynamiczne ledowe światła główne, rozpoznawanie mowy SYNC 3, który działa, czasami ma problem jak każdy taki system z rozpoznaniem do kogo chce zadzwonić albo rozpoznać miejscówkę w nawigacji
~Piotr
Liftback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Przy tym przebiegu trudno pisać o jakosci wykonania ale na początku oczywiscie bez zastrzeżeń. Moze fotel kierowcy mógłby miec elektryczna regulacje w tym modelu i swiatla Led za mniejsza dopłatą. Smieszne oszczednosci na wykladzinie widac kiedy polozymy sie pod kierownica lub u pasazera ale czego nie widac tego nie zal.
~hybryd
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Kupilem sprowadzonego z Usa i uwazam, ze zrobilem dobry interes. Nowego bym nie kupil, bo jest po prostu za drogi. Moze z czasem beda jakies doplaty, bo to zawsze pro eko ale narazie u nas zdecydowanie za drogo. Poza tym nie ma(jeszcze) modelu po lifcie, ktory chcialem ze wzgledu na poprawki
~hybryd
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Kupilem sprowadzonego z Usa i uwazam, ze zrobilem dobry interes. Nowego bym nie kupil, bo jest po prostu za drogi. Moze z czasem beda jakies doplaty, bo to zawsze pro eko ale narazie u nas jest troche za drogo. Poza tym nie ma(jeszcze) modelu po lifcie, ktory chcialem ze wzgledu na poprawki
~ww
Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Wydaje się, że poprawny. Dostajemy dobry silnik, komfortowy samochów. Za te pieniądze mogłem mieć "wypasioną" Octavię z silnikiem 1.8 TSI i napędem na 4 koła. Mogłem mieć Hondę Accord, która nie przypadła mi do gustu i parę innych aut. Wybrałem Mondeo i jak na razie nie żałuję wyboru.