Lista ocen Ford Mondeo V (97) - Ergonomia

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M M
Kombi 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Ogólnie jest dobrze ale na początku trzeba było się przyzwyczaić i "polubić" kilka rzeczy. Na kolana nie powala nawigacja Sync 2 Microsoft ale od 2016 weszła Sync 3 która jest ok. Niestety zmiana oprogramowania jest niemożliwa, więc jakbym auto kupował jeszcze raz, myślał bym o roczniku od 2016, właśnie ze względu na nawigację. Mankamentem są też materiały wykończeniowe, tu konkurencja jest krok do przodu.
~Maciej
Sedan 2.0 TDCi 150KM 110kW
Fotele są wygodne, bo mam domówione sportowe. Ale poza tym jest słabo. Fotel jest tak ustawiony, że z prawej strony jest za mało miejsca na kolano, a z lewej jest za duża odległość do podłokietnika, co uniemożliwia szczupłym osobom opieranie się lewym łokciem jednocześnie trzymając kierownicę. Sterowanie komputerem i tempomatem z kierownicy najgłupsze, jakie w życiu widziałem.
~Piotr
Liftback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Kieszenie w drzwiach przednich tak glebookie zeby wyjac cos z samego konca trzeba sie zatrzymac zeby wyjac przedmioty albo napakowac tam tyle zeby te bardziej potrzebne byly zawsze pod reką. Patent z podlokietnika chyba dlugo nie pożyje, chodzi mi o zaczep ktorym raz podnosimy czesc podlokietnika a raz calosc.
~Antek
Kombi 1.5 TDCi ECOnetic 120KM 88kW
Ford to przede wszystkim podgrzewana przednia szyba. To jest coś, co powinien mieć każdy samochód. Ale tak naprawdę jest to auto bardzo dobrze przemyślane. Praktycznie wszystko co chcę zrobić jest pod ręką. Wyciszenie nawigacji - jest przycisk. Wyłączenie start-stopu - jest przycisk.
~R
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Fotele są całkiem wygodne - tez przodu, bo z tyłu już mniej. Samochód jednak dopasowany jest chyba dla wyższych/szerszych kierowców - tak jak pisałem, prowadząc nie moge oprzeć ręki na podłokietniku, musze także wyciągnąć rękę, żeby sięgnąć bardziej oddalonych przycisków.
~wojciech1971
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Dużo miejsca, fajne schowki, obsługa intuicyjna i nie mam problemów tego typu, że przycisków jest za dużo czy za mało. Uchwyty na kubki solidne, dobrze trzymają i nie trzeszczą. W ogóle w tym aucie nic nie trzeszczy, nie skrzypi i nie piszczy. Cisza jak makiem zasiał.
~Rafał
Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Jedno co denerwuje to wycieraczki pracujące w trybie auto. Niestety nie chowają się całkowicie - wystają z 5cm powyżej spoczynkowego położenia i to wkurza. System SYNC jest taki sobie ale po kilku dniach staje się prosty do opanowania. Jednak tu mogło by być lepiej
~Tomek
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Ergonomia dobra, wszystko pod ręką. Tylko umiejscowienie portów USB w podłokietniku takie sobie. Jeden port na desce obok zapalniczki by nie zawadził. Drażni mnie tylko system start/stop, potrafi wyłączyć auto w najmniej odpowiednim momencie.
~Piotr
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Ergonomia - samochód duży z zewnątrz i o dużym promieniu skręrtu co utrudnia parkowanie. Wnętrze jest przeciwieństwem, jak na wielkość auta w środku jest ciasno, konkurencja daje o wiele więcej. Bagażnik mimo że długi i szeroki jest płytki.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo V
7,1
10,6
~krugoo
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Sporo naprawdę pojemnych schowków, obsługa po paru dniach wszystkich systemów intuicyjna, otwór na narty. Mogę się jedynie przyczepić do braku wyprofilowanych kieszeni na duże butelki i obsługi SYNC2, która czasem wydaje się nieprzemyślana.