Lista ocen Ford Mondeo V (147)

~Michał
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Moje Mondeo to wersja Vignale. Najbogatsza z możliwych wersji jest droga lecz doskonale wyposażona, a wykończenie jest zdecydowanie lepsze niż w Titanium. Bardzo dobre własności jezdne, dobry silnik i skrzynia, świetne wyciszenie przemawiają za kupnem auta. Przeciętny jest jednak bagażnik oraz zmniejszyła się ilość miejsca na tylnej kanapie.
~Michalnk
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Jeżdżę wieloma markami aut od VW, Forda do klasy tzw. premium Audi czy BMW. Zdecydowałem się na zakup Forda Mondeo w wersji Vignale przez ciekawość. Faktycznie różnica jest spora między zwykłym Mondeo a Vignale. Zaczyna się od gadżeciarskich chromów przez bardzo gustowne i ciekawe stylowo i gatunkowo wykończenie wnętrza aż po wyciszenie auta. Auto pod tym względem puka do klasy premium. Zawieszenie jest bardziej komfortowe i zdecydowanie...
~Matrix007
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
To jest mój drugi Ford (służbowy). Czy jest fajny? To oczywiście subiektywna ocena. Jest atrakcyjny, w oczy rzuca się piękny przód z grillem jak w astonie :-). Samochód bardzo porządnie wykonany, dobre materiały, wygodny, pojemny w środku oraz ma bardzo duży i praktyczny bagażnik. Otwierana klapa z tyłu jest zdecydowanie praktyczniejsza od konstrukcji sedana.
4,1
~Maciej
Sedan 2.0 TDCi 150KM 110kW
Samochód bardzo ładny wizualnie, wygodny i dobrze prowadzący się, ale jednak budżetowy i niskiej jakości, mający dużo denerwujących, drobnych niedoróbek w chamskim, amerykańskim stylu.
4,1
~Jardan
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Samochód mam od nowości ma 18 miesięcy i 87tys przebiegu.Wersja titanium Auto przepięknie się prezentuje oraz dobrze prowadzi i to tyle. Środek ładny z gratisowymi plamami na podsufitce od nowości. Przez lato wyszło ich więcej,chyba klej przebija. Zajefajna sprawa to przednie lampy LED (dopłata ale warto !)
~Radek
Kombi Facelifting 1.5 EcoBoost 165KM 121kW
Duże, wygodnie i niesamowicie wyciszone auto rodzinne. Bardzo pewne prowadzenie na trasie. Dość żywy silnik, który lubi obroty od 3000RPM, wtedy bardzo czuć oddawanie mocy. Bardzo elegancko wykończone wnętrze. Skóra na podłokietnikach drzwi w obu rzędach, co nie zawsze się zdarza. Piękne chromy na zewnątrz.
~Antek
Kombi 1.5 TDCi ECOnetic 120KM 88kW
Jestem w szoku, jak dobrym autem jest Ford Mondeo MK5 1.5 TDCi ECOnetic. Idealne auto na trasy w trudne czasy.
~emilluszczek
Liftback 1.6 TDCi 115KM 85kW
Moje pierwsze mondeo mk3 z 2006r kupione było przy przebiegu 205 tys km. Silnik 2.0 tdci. Owiany złą sławą NIGDY mnie nie zawiódł. Regularnie wymieniałem olej, filtry i byłem z niego mega zadowolony aż do szkody całkowitej wyrządzonej przez ciężarówkę. Z tego powodu musiałem zmienić samochód, który miał już przebieg (na liczniku) 335 tyś km. Dopiero przy 265 tyś km wymieniłem "dwumasę", układ paska wieloklinowego (ze sprzęgiełkiem zwrotnym na...
~ww
Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Nowoczesny wygląd, komfort, cisza w czasie jazdy. Minus za mały jak na swoją klasę bagażnik (mniejszy niż w liftbacku!)

Usterki Ford Mondeo V

Ford Mondeo V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~krugoo
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Kolejne Mondeo po 200kkm w MK4. Kupiłem ponownie ze względu na niską awaryjność, komfort i tanią eksploatację poprzednika. Auto jest mniej więcej takie jak się spodziewałem, ogólnie jestem zadowolony z zakupu.