Lista ocen Ford Orion III (86) - Silnik

Na liście zabraknie 85 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek z lodzi
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Mam w swoim orionie silniczek 1.6 16v na pelnym wtrysku. mam woz od nowosci, caly czas byl jezdzony na mobilu 1. po tylu latach za kazdym razem jak wsiadam do tego auta zachwycam sie jego praca!! ten silnik to symfonia!! jest b dynamiczny i porownuje go z golfami i innymi auatmi tego segmentu, vw z tych lat to chlamy w porownaniu do forda!! moj orion nie ma zadnych przerobeg a bez problemu 1.9 tdi 130 km robie!! silnik w tym aucie rewelacja!!...
~Kajteknr1
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
ładnie cyka, równo pracuje , ale słaaaaaby , do miasta daje rade, ale w trasie już dużo gorzej, na autostradzie można się zapłakać że droga szeroka a my nic ale w polsce takie sytuacje to rzadkość:) polecam sprawdzić filtry.. nie drogie a poprawia prace i osiągi. Duży przebieg to prawda ale mechanik mówi że jeszcze wiele przed nim. To diesel w końcu. ps. mój odpala w zime
~ŁUKASZ
Sedan 1.3 60KM 44kW
Gaz wciskam zawsze do dechy, na 3 tys. km. bierze 0,5L oleju mineralnego. Silnik dychawiczny ale ekonmiczny, niestety głośny. Plus za rozrząd na łańcuchu, praktycznie bezobsługowy, minus za regulacje zaworów co 15 tys. Na pusto daje radę mogę nawet jechać 175(sportowy wydech, dolot, przestawiony komputer, agresywny wałek)
~OrionSpeed
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
Silnik mogę ocenić przeciętnie ale jeśli chodzi o spalanie to rewelacja na odcinku Kutno-Kraków średnie spalanie wyszło 4,8L. Najgorzej jest zimą bo po prostu nie chce odpalać ale jeśli zadba się o kompresję i świece żarowe to odpala nawet przy -10.
~Somebody
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
Silnik pracuje równie dobrze na bezołowiowej jak i na bioesterze (e100). Pracuje jak stary poczciwy wolnossący diesel. Może nie jest to demon prędkości, ale spokojnie i oszczędnie przetransportuje z punktu A do punktu B.
~m@rcink byca
Sedan 1.6 i 105KM 77kW
przyspieszenie do sety w 10 sekund!!!prędkość maksymalna około 200km/h!!!,na dwójce ok setke!!!!,i oczywiście silnik o mocy 105koni(poj.1.6,wersja clx SI)daje się we znaki......jak rajdowy!!!!!
~mario.roza
Sedan 1.4 71KM 52kW
dobrze choć jak na tak duży samochód ten silnik jest za słaby. kultura pracy przeciętna. na biegu jałowym pracuje cicho i równo. silnik ten lubi wysokie obroty.
~fanatyk
Sedan 1.4 71KM 52kW
chodzi, chodzi, chodzi tylko lac benzin, przy 150 tys wymienione byly uszczelki na popychaczach bo kopcil przy rozruchu i olej bral, taraz nawet nie sprawdzam, silnik jak nowy
~qubus91
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
silnik elastyczny, niezbyt dynamiczny ale za to sprawia wrażenie niezniszczalnego, pracuje doskonale nawet po przejechaniu ponad 220 tys.km
~lukas_83_22
Sedan 1.3 60KM 44kW
wytarły się krzywki wałka rozrządu .wycieki oleju zniknęły po montarzu firmowych uszczelniaczy. pozatym niema problemu, choć mugłby iść trochę lepiej.