Lista ocen Ford Orion III (81) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~korczak5@o2.pl
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
Po przebiegu 150 000 skrzynia ma duże luzy, a sprzęgło ma wadę konstrukcyjną wymagającą przy jego wymianie zmiany łożyska sprzęgłowego na łożysko o większej średnicy zewnętrznej. Inaczej będzie ono do wymiany co 40 tys. km.
~OrionSpeed
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
Skrzynia jest OK. Jedyne co mi się przytrafiło to pękł mi drążek od lewarka do skrzyni ale wiadomo wytrzymałość materiału choć to nie jest sportowa skrzynia a ja chciałem szybko zmienić bieg.
~Krzysiek z lodzi
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
moja skrzynka juz jest troszke wyrobiona lecz nie mam z nia najmniejszych problemow, powiedzmy ze moglaby byc troszke bardziej precyzyjana takto brak zastrzezen.
~ŁUKASZ
Sedan 1.3 60KM 44kW
Troche za długie drogi prowadzenia wybieraka, czasem wsteczny słabo wchodzi, po 14 latch musiałem wymiwnić uczczelke wybieraka (koszt 21 zł). Poza tym wszystko ok.
~Krystek
Sedan 1.4 71KM 52kW
predkosci jakie udawaly mi sie osiagnac na poszczegolnych biegach: 1bieg 50km/h 2bieg 90km/h 3bieg 125km/h 4bieg 155km/h 5bieg 170km/h
~DBX1988
Sedan 1.4 71KM 52kW
biegi wchodzą lekko płynnie lecz czasami na zimnym silniku przy wrzucaniu 2 biegu słychać lekki zgrzyt ale auto ma przejechane ponad 250 tys
~LORD WOJTA$
Sedan 1.8 i 16V 105KM 77kW
W moim aucie skrzynia jest troche przestawiona przez mechanika, ale nie ma najmniejszych problemow z biegami. Nic nie wyskakuje i nie stuka.
~Kajteknr1
Sedan 1.8 D 60KM 44kW
było dobrze i po 2 miesiacach wszystkie biegi haczą a wsteczny zgrzyta:/ jedynki czasem niesposób wrzucić, podobno z tym wstecznym to standart więc..
~Jacek
Sedan 1.3 60KM 44kW
przy tym przebiegu skrzynia nadawała się do remontu, wymiana synchronizatorów I i II biegu. W troszkę straszym Escorcie też tak miałem, widać te typy tak mają
~Fix_kr
Sedan 1.6 i 105KM 77kW
Biegi wskakują stosunkowo lekko. Może to indywidualna wada skrzyni w moim aucie, ale mam czasem problemy z wrzuceniem wstecznego. Poza tym bez zarzutu.