Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van Facelifting

Artur, 10 lat temu
Silnik 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Rok produkcji 2013
Ford S-Max I Van Facelifting 2.0 EcoBoost 203KM 149kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy i dynamiczny.
Inne : Niewydolna dmuchawa i klimatyzacja.
Auto naprawdę bardzo dobre. Duze ale dynamiczne - ultraciche. Swietny automat. Bliskie oceny doskonale.
Dynamiczny silnik Ecoboost z turbo. Cichy a przy wyższych obrotach pojawia sie całkiem rasowy dźwięk. 203km to bardzo odpowiednia moc dla tego auta.
Dwusprzegłowy automat zmienia wspaniale - nie wiem na którym biegu jadę - szybka reakcja. bez porównania z poprzednim automatem w Mondeo. Podobno inne opinie są przy wersji z dieslem.
Dosyc twardo. Generalnie auto dość sztywne.Mi to odpowiada. Jeździ bardzo podobnie do Mondeo. To najlepiej (dynamicznie) jeżdzący minivan dla Tatusiów ze sportowym zacieciem. Nieporownywalny z vanami typu Scenic, Picasso Previa itp
Duże przeszklenie - dobra widoczność. Uwaga na przyciemniane szyby z tyłu i boku - ograniczaja widoczność w nocy dość mocno.
Dużo miejsca i wygodnie ale z tyłu fotele dość twarde.
Niestety wentylacja niewydolna - po prostu brakuje szybkości i siły nadmuchu. Latem musże o bowiazkowo właczac klimatyzację juz przy 22% to dużo za wczesnie - w Mondeo włączałem gdy było dobrych parę stopni wiecej. Mam wrażenie że przyciemniane szyby utrzymują gorące powietrze we wnetrzu.
Nic do zarzucenia - więcej niz Mondeo a to b yło duze auto. Oczywiście jak ktoś jeździł wcześniej duzy vanem to będzie mu mniej odpowiadać. Ale to auto jest w praktyce czymś pośrednim pomiedzy vanem a kombi. I to dobrym.
Absolutnie bomba - najcichsze auto którym jeździłem. Wyciszenie bardzo dobre + cichy silnik Ecoboost. Do 60 km/h słychac tylko powietrze/opony.
Niestety turbo benzyna trochę pije. Da sie zejśc na trasie ponizej 9l przy delikatnej jeździe ale jak zaczyna sie naciskać gaz to 11l bez problemu w trasie a na autostradzie wiecej. Samo miasto to 11,5-12,5.
Niestety kosztuje dośc dużo a niestety warto dopłacic do lepszej wersji. Czujniki cofania obowiazkowe.
Coś od tygodnia leciutko poskrzypuje od bagaznika. Jeszcze nie zlokalizowałem.
Na razie bdb.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 EcoBoost 203KM 149kW [l/100km]