Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van Facelifting

Wojtek, 9 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2014
Ford S-Max I Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Układ jezdny- świetnie trzyma się drogi. Następny tylko S-max
Bardzo dobre auto wg mnie w segmencie Vanów nie ma lepszego. Na początku zastanawiałem się nad Sharanem ale wygląd wewnętrzny, układ jezdny i cena przemawiały zdecydowanie na korzyść S-maxa. Drapieżna sylwetka, olbrzymi pojemny bagażnik (szczególnie w 7 osobowym bardzo ustawny- nie ma z boku plastikowego elementu który przeszkadza w załadunku), z tyłu 3 równe wygodne sterowane indywidualnie fotele, z przodu fotele wygodne ale niestety wystające boki narażone na gniecenie. Dobre wykończenie w środku z miękkich materiałów, po za tym nic nie trzeszczy tak jak np. w citroenie C5. Samochód idealny na dalsze wyjazdy oraz do pracy. Do 140km/h w samochodzie cisza, powyżej trochę gorzej. Spalanie jeżdżąc na klimie 8-8,5l/100km ale nie uprawiam ecodrivingu, tym autem po prostu chce się "jeździć". Bardzo ładne doświetlenie LEDAMI wewnątrz. Oryginalny hamulec ręczny w połączeniu z podłokietnikiem jest jak w samolocie. Generalnie mogę się tylko jeszcze przyczepić do za małego schowka na okulary.
Ładnie wyciszony jak na diesela, bardzo fajnie się "zbiera".
6 biegowa trzeba się trochę na machać, następnym razem wezmę automat.
Genialny układ jezdny przy znacznych prędkościach wchodzi bardzo lekko w zakręty nie kołysze w ogóle, dobrze się trzyma drogi na naszych dziurawych drogach.
Bardzo dobra, duży plus dla forda za podgrzewaną przednią szybę, co do parkowania to są czujniki więc jest ok.
Wszystkie przyciski są na miejscu (większość w kierownicy). Mam wrażenie że w środku wszystko jest na swoim miejscu. Telefon z wybieraniem głosowym, nawigacja dotykowa fajna jeżeli chodzi o łatwość wybierania, podgląd centrum miasta, natomiast jako nawigacja to trasy do celu nie rzadko wybrałbym lepsze.
Klima wydajna, ale tj. duże auto więc nie oczekuję cudów.
Ogrom miejsca z przodu i z tyłu, w drugim rzędzie siedzeń spokojnie przechodzę przez fotelik dziecka. Trzeci rząd raczej do dzieci chociaż dorośli do 170cm też pojadą spokojnie.
Jak na diesela to cicho silnik pracuję, co do prędkości to do 140km/h idealna cisza później już jest trochę gorzej. No ale kto więcej jeżdzi? ;-)
Spalanie na poziomie z klimą 8-8,5l/100km uważam że przy tej wielkości auta dobry wynik.
Mogę się przyczepić do gniecących boków siedzeń z przodu, za małego schowka na okulary no i tyle. Pytanie czy są auta idealne? Moim zdaniem nie ma ale ten jest bardzo bliski a po za tym cena katalogowa nowego auta jest też do znacznego zbicia. Generalnie 5-.
Zagłówki 3 trzecim rzędzie były zamienione serwis naprawił to w ramach gwarancji.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW [l/100km]