Lista ocen Ford Scorpio II Kombi (39) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~olcha20@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
No tu też jeszcze moge być nieobiektywny - ale lista rzeczy które go trapią - - niedziałający ABS ( chyba wiekszość Scorpio) - świeci się kontrolka od poduszek -( ale mogą być wystrzelone po prostU) - przepalone podswietlenie deski rozdzielczej - tylko połowa w nocy świeci) - kontrolki wszytkie ok - nie działa elektryczne sterowanie lusterka od strony pasażera - od strony pasażera elektryczna szyba otwiera się dużo wolniej niż od strony...
~mar_p
Kombi 2.3 i 16V 147KM 108kW
Wymiana obudowy termostatu z plastikowego na rzemieślniczy zamiennik z aluminium- plastik nie wytrzymuje na LPG.(na szczęście nie duży koszt-zrobiłem sam) Padające szybko cewki-raz musiałem jechać na 3 garach prawie 400km!! ale auto dało rade:) Spodziewałem się (po poprzednim scorpio) trwalszego zawieszenia. Ostatnio trochę spadła wydajność ogrzewania(na postoju) ale to chyba przez LPG zamula nagrzewnica albo pompa wody już słaba.
~Zentaur
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
No tutaj niestety w moim przypadku zawodność objawiła się głównie w elektryce. Główna skrzynka bezpieczników ze względu na jej usytuowanie jest narażona na wilgoć i warto po zakupie ją oczyścić i zakonserwować zanim ona zrobi nam wcześniej psikusa wyłączając silnik lub inne mechanizmy ;) Poza tym należy zwrócić uwagę na wiązki elektryczne, szczególnie silnika gdyż izolacja nie jest najlepszej jakości i przewody mogą powodować zwarcia.
~omeganiol531
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Choć na ogół w kazdym aucie powyzej 200kkm sie dzieje. To jednak dość sporo wahacze drogie amory drogie, spzregło. Maglownica regeneracja na niewiele pomaga a zakup używki graniczy z cudem. Ukł. hamulcowy wichrują sie tarcze zarówno z przodu jak i ztyłu, zapiekają sie zaciski hamulcowe i haulec ręczny. Przełączniki szyb i lusterek. Czujnik temperatury.
~Juhas
Kombi 2.5 TD 115KM 85kW
Plastiki pozornie dobrej jakości, wygladają ładnie, ale chwytając osłonę przeciwsłoneczną może zostać w ręce, kratki wentylacji również. Otwieranie klapy bagażnika elektryczne działa OK, ale jak sie zepsuje to sie nie zamyka. Tragedia! Wszystko co można wymyslić może sie popsuć, oczywiście w najmneij odpowiednim momencie.
~matti.w_wski@vp.pl
Kombi 2.3 i 16V 147KM 108kW
autko jest bezwypadkowe , nic się w nim raczej nie psuje, mam tylko problemy z klimatyzacja jest gdzieś dziura i ucieka czynnik chłodzący ale serwis jast na tyle nieudolny że po trzech naprawach nie udało im sie tej dziury zlokalizować i dalej ucieka
~nianiu
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
jestem z zawodu mechanikiem i ze swojego doświadczenia powiem że vw jest bardziej awaryjnym autem niż ford niema auta bezawaryjnego nawet merc się psuje to zależy od właściciela w jakiej kondycji jest jego auto
~1Bodzio. Pozdrawiam
Kombi 2.3 i 16V 147KM 108kW
Wiązka silnika pruchnieje, w skrzynkach bezpieczników robią się zwarcia. Ale po usunięciu tych mankamentów, auto praktycznie niepsujące się.
~147_gta
Kombi 2.5 TD 115KM 85kW
jak w kazdym dziesiecioletnim jakies drobne usterki moga sie zdazyc. poki co mi sie nic takiego nie zdarzylo ( auto mam od kwietnia 2006 ).
Dziennik kosztów dla Ford Scorpio II Kombi
14,5
~Dyzio
Kombi 2.5 TD 125KM 92kW
Wszystko na swoim miejscu oprócz tylnej rolety bagażnika w wersji kombi (taką mam) A tak to przełączniki na swoim miejscu :)
Ford Scorpio II Kombi