Ocena kierowcy - Ford Sierra II Hatchback

Nixon4u, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1991
Ford Sierra II Hatchback 2.0 i 16V 115KM 85kW 1987-1993 - Oceń swoje auto
Nie zamienie go na nic innego Żadne inne auto (model i marka) nie zadowoli mnie tak jak moja Sierra.
To jest juz 3 silnik jaki mam okazje używać w Sierrach. Pierwszym byl 1,6 OHC na gaźniku Webera, zaraz po nim mialem 2,0 także na Weberze no a teraz 2,0 DOHC LPG. Jestem w trakcie wykonywania tuningu tego silnika i jak na razie nie mam juz katalizatorow a w ich miejscu znjduje sie stumiennica łuskowa. dolot powietrza oparty jest na stożku do silnikow 2,9 i rurze 80. Silnik chodzi jak zloto zarówno na benzynie jak i LPG. Szykuje sie do nabycia silnika albo 1,9 Coosworth Twin-Turbo w systemie DOHC lub 2,9 V6 4x4. Zobaczymy co sie uda tabej dostac.
Biegi w mojej Sierze wchodza bez zarzutu na miejsce w jejsce o jakim pomysle. Nie mam problemow moze tylko poza jednym. dalczego nie ma 6-go biegu???? Rozwiązanie biegu wstecznego jest doskonale w mojej skrzyni. Wbija sie go jak szóstkę (zaraz pod 5) i nie trzeba ani naciskać drążka ani podnosić zapadki, poprostu wbijam wsteczny i on tam jest. Żadnych zgrzytów, doskonała kultura pracy.
Przyczepność na 5+, samochód trzyma sie drogi bardzo dobrze. Jedyne co w układzie jezdnym mnie dobija to glośno pracujący tylny most i przy prędkości powyżej 190 km/h samochód zaczyna drżeć przez niego. dopiero po przekroczeniu 210 km/h wszystko sie uspokaja.
o wiele lepsza niż w nowszych modelach innych marek...
Mam dosyć bogatą wersje więc na wyposa zenie i sposób jego zainstalowania nie moge nażekać. jak na mój gust to 5+
Wentylacja ok. Ogrzewanie nie bardzo. Gdyby nie tektura na chlodnicy to bym w aucie zamarzł :P
Wygoda i przestrzeń 1-sza klasa. nie ma porównania np z Oplem.
no nie musze tlumaczyc dlaczego.
Jak na taki silnik i samochód to jest ok Przy silniku 1,6 spalanie PB 95 - 6 l/trasa Przy silniku 2,0 spalanie PB 95 - 8l /trasa ten sam silnik spalanie LPG - 12l /trasa DOHC silnik 2,0 spalanie PB 95 -10l/miasto ten sam silnik spalanie LPG - 14l /miasto Trasa -15%
za 3000 PLN kupulem podstawowa wersje z seryjnym silnikiem 2,0DOHC. Jestem super zadowolony.
No po prostu sie nie psuje...
Ok. W silniku mam zapieczony wtrysk na 3-cim garze ale to z powodu jazdy na LPG.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

11,6