Ocena kierowcy - Ford Sierra II Hatchback

Artur Bielawski (Biały), art_biel@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 2.8 i XR 4x4 150KM 110kW
Rok produkcji 1987
Ford Sierra II Hatchback 2.8 i XR 4x4 150KM 110kW 1987-1988 - Oceń swoje auto
Naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego autka, które prawdę mówiąc kupiłem dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności. Obecnie moja Sierrka XR4x4 przechodzi gruntowny remont blacharski (ach te korniki), po którym mam nadzieję będzie mi służyć jeszcze parę ładnych lat. Nie planuję pozbywania się tak dobrej maszyny. W razie czego mogę ją przerobić na jakąś replikę (Cobra,Lotus7).
Wiadomo V6 - fajnie mruczy,potrafi pociągnąć.
Chodzi bez haczenia, trzeba mieć trochę wprawy przy wrzucaniu wstecznego (skrzynia 5-biegowa typ9)
Wspaniale się prowadzi, napęd na 4 koła i twarde zawieszenie to jest to co lubię.
Niestety zimą jest słabsza niż była na początku (miałem ogrzewaną przednią szybę,ale ją wytłukłem).
Wszystko jest na swoim miejscu,elektryczne szyby i lusterka,nawet pamiętano o lekkim obróceniu radia w stronę kierowcy.Bardzo wygodne fotele dobrze trzymające na zakrętach.
Wszelkie kłopoty wynikają raczej z zaawansowanego wieku autka.W dobrej wentylacji zwłaszcza latem pomaga klima i fabryczny szyberdach.
Nic dodać nic ująć.Jest o wiele więcej miejsca niż w Vectrze B.
Jak na taki silnik to wszystko jest OK.Muszę wyjąć trochę mat wygłuszających by nie pozbawiać się pięknego dźwięku silnika.
No cóż pojemność robi swoje i paliwko leci 15l maksymalnie,12l przeciętnie (mam trochę za ciężkie buty), minimalnie 8l.Ekonomicznie poprawi się gdy założę gaz.Naprawy blacharskie tak jak zwykłe Sierrki,troszkę droższa mechanika.
Znakomity,za takie pieniądze nie dostanie się samochodu tej klasy, tak niezawodnego i z takim "kopem".
Tuleje przednich wahaczy-to wina naszych "dróg",reszta drobiazgów to wynik zaniedbań poprzednich właścicieli.
Odpukać na razie poza kornikami (rdza) żadnych poważnych usterek nie zaobserwowałem. Wymieniłem parę elementów, ale tylko dlatego, że uznałem, że przyszedł na to czas (przeguby, przednie wahacze, reflektory).Silnik jak marzenie (spręż 9.0-fabrycznie 9.2,jak zmienie olej na gęstszy powinien być taki).
Ford Sierra II Hatchback