Ocena kierowcy - Ford Sierra II Kombi

El Sonbaty, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 120KM 88kW
Rok produkcji 1991
Ford Sierra II Kombi 2.0 i 120KM 88kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
Silnik 2,0 idzie z kopyta robiąc ze sierry prawdziwą rakiete !!! Pali malutko srednio 10 gazu. Własnciwie jest bezobsługowy mam sierkę prawie rok i oprócz wymiany paska i świec nic nie robiłem przy silniku. Oleju bierze tylko pół litra półsyntetyka na 10 000 km. Ale nie chcę przechodzić na minerał bo szkoda mi silnika bo naprawde dobrze się sprawuje. Polecam to najlepszy wybór jak ktoś ma mało pieniędzy a chce mieć za 2-4 tyś super bryke !!! Auto nie wyglada za staro, ma power (ja mam 2,0 w manualau) Według mnie wersje LPG są ekonomicznymi autami więc i też spracowana sierka nienarobi kosztów. Polecam auto jest super wole SIERRE niż PASSATA B3 a ściera kosztuje 50-60% taniej niż passożyt. Warto jak ktoś mam mało kasy a potrzebuje fajną dużą mocną i szybką brykę to Sierra jest jedyną alternatywą ! Pozdrawiam wszystkich właścicieli Fordów Sier - Sam jestem szczęśliwy że mam takie auto - lepszego mi niepotrzeba a auto jest SUPER !!!!!!
Co do skrzyni - OK choć wolał bym kródsze przełozenia na przyspieszanie niż prędkość. Na 5 tce kulam sciere do 180 na gazie i 200 na bezynie. Auto idzie jak poszynach - to jest bolid !!!
Moja ma twarde zawiesznie więc nie jest to seryjne , seryjne polecam zmienić bo jest zamiękie Sciera lata wtedy po drodze jak szmata. Warto usztywnić i obnizyć. Auto jest super WYPAS- nie wiem dlaczego niektórzy się z niego śmieją. Gdyby pojeżdzili "scierą" to zobaczyli by co to znaczy dobry mocny wóz prawie jak passat tyle że za połowe ceny. A ciągnie z kopyta i zarówno na gazie jak i na bezynie, buda "0" rdzy !!! Auto jest super. Ja mam ładownego kombiaka.
Widoczność wporządku ale wersja kombi troszkę gorzej do tyłu. Trochę słabo sprawują się seryjne lusterka mają zbyt słaby kont widzenia. Mam zamiar je zmienić
NIENARZEKAM choć trochę surowo w środku i topornie ale OK bo nie trzeszczy wszystko jak w OMEDZE a która wczesniej miałem
Wentylaca sprawna ale zbyt chałaśliwa co mnie zabaro się niepodoba.
Z przodu super idealnie ale z tyłu średnio Opel omega i Passat B3 z tyłu mają lepiej . Sierra po złozeniu siedzeń za to ma strasznie wielki luk bagażowy -wkładam 3 rowery bez rozkręcania ;-)
Auto jest głosne szczeególnie przy dużych prędkościach powyżej 140 -huk :-( Ale nie trzeszczą plastiki co jest plusem
Auto mam niedługo więc narazie robiłem podstawowy serwis - płyny klocki tarcze akumulator pasek rozrządu wydech świece pompa wody itp - drobiazgi. Poza tymi zwykłymi rzeczami auto jak dotąd niezawodzi. Stary ale jary
narazie brak powaznych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 120KM 88kW [l/100km]