Ocena kierowcy - Ford Sierra II Sedan

ColtRider, 6 lat temu
Rok produkcji 1992
Ford Sierra II Sedan 1.6 71KM 52kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Sierra była moim trzecim samochodem i najbardziej awaryjnym. W ciągu jednego roku użytkowania, naliczyłem grubo ponad 20 awarii, włącznie z płąnącym silnikiem i poważną awarią skrzyni biegów. Rozumiem, że samochód miał swoje lata, ale jak to możliwe, że kilkadziesiąt razy w roku lądował u mechanika...Gaz nawet po kosztownej naprawie, źle spisuje się w tej jednostce napędowej. Bardzo wysokie spalanie gazu (nawet 20 litrów!). Bardzo słaby silnik jak na tą masę, przyspieszenie na gazie do 100 km/h to chyba z 25 sekund. +za wygodne fotele.
Silnik tragiczny, nie nadaje się do tego samochodu, za mało mocy. Bardzo awaryjny.
Skrzynia padła przy przebiegu 250 tys. Przed awarią biegi wchodziły bez problemu.
Brak wspomagania w samochodzie o masie własnej 1260 kg to nieporozumienie, auto bardzo podsterowne, przy prędkości 50km/h i deszczu łatwo wpaść w poślizg. Ostrzegam przed awariami wału napędowego.
Widoczność bardzo dobra, nie ma się do czego przyczepić. Duże lusterka.
Samochód pojemny, duży bagażnik i dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów.
W tym przypadku nie miałem problemów, wszystko działało jak trzeba.
Dużo miejsca na nogi z przodu jak i z tyłu pojazdu. Wygodne fotele.
Do momentu, gdy coś zacznie się sypać, samochód jest dość cichy.
Kupując samochód za 1000-2000 zł, prawie tyle samo wydasz na jego miesięczne utrzymanie.
Jakościowo jest to bardzo kiepski samochód, ceny też nie powalają, także wychodzi na 0.
Cała masa drobnych usterek silnika i układu napędowego. Miałem już wiele samochodów, ale pęknięta linka linka sprzęgła, zdażyła się tylko w Sierze.
No i tutaj jest poważny problem, być może, źle trafiłem, ale takich przygód jak płonący silnik, w dodatku z gazem nikomu nie życzę. Moja Sierra to była istna bąba zegarowa, jadąc w jakiekolwiek miejsce, nigdy nie mogłem być pewny, że tam dojadę. Samochód niesamowicie awaryjny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 71KM 52kW [l/100km]

13,0