Ocena kierowcy - Ford Sierra II Sedan

Silnik 2.0 i 120KM 88kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Sierra II Sedan 2.0 i 120KM 88kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pierwszy raz, za raz po kupieniu mile mnie zaskoczyło zawieszenie auta. Ten samochód po drodze pływa - i to dosłownie. Do dziś lubię jechać jak \"pijany\" :) Na zakrętach - po kupnie bałem się, jak to będzie w czasie deszczu, lub w zime. Jednak auto trzyma się drogi doskonale. Fakt że trzeba nawet kilku lat, żeby forda wyczuć, ale tragedii nigdy nie było. W słoneczny dzień, tam gdzie zwykły golf nie wejdzie w łuk przy prędkości 120km/h, tam sierra dała radę przy 150km/h
Karoseria : Jakby nie patrzeć, auto ma poad 20 lat, więc rdza ciągle się pojawia... Co roku gdzieś wyskakuje rudy, ale jak na ten przebiegi i nasze warunki drogowe, to nie ma aż tak źle.
Silniki są bardzo mocne. Widziałem już wiele osób, które katowały te silniki, nawet na zimno - tylko jeden nie wytrzymał. Co do kultury pracy - rzędówka jak to rzędówka - jest w miarę, za to v-ki są wspaniałe :)
Czy to manualna, czy automat - jeździ się przyjemnie, przełożenia są dobre zarówno do jazdy ekonomicznej, jak i lekko sportowej. Jednakże tu bardziej dyfer decyduje o tym. Wytrzymałe są, chociaż po większym przebiegu (30k km) 2-ka i 5-ka ciężko wskakują.
Ogólnie widoczność do przodu i na boki jest bardzo dobra. Jednak jeśli ktoś nie ma wprawy, to sedanem nie zaparkuje tyłem, bo przez tylną szybe nie widać klapy :) Po prostu jedzie się na pamięć, a głowa lata pol lusterkach i szybach. W Kombi i HB nie ma tych problemów.
Wentylacja... Tego brakuje w tych samochodach. Jeśli nie ma klimatyzacji, to wiatraków nie polecam - jest po prostu tragicznie. Jednak ogrzewanie - w zime nie da się wytrzymać, a jak puści się na nogi, to koledze z tyłu klej na butach zaczynał się topić.
Kierowca i pasażer z przodu mają dużo miejsca. Jednak jeśli fotele się cofnie maksymalnie, to z tyłu nie zmieści sięktoś większy. Sedan niby długi, a jednak ciasny - ale kto powiedział że to pasażer ma siedzieć wygodnie? Sierra to nie jest typowo rodzinne auto (nawet kombi). A kierowanie tym autem to czysta przyjemność i pełen luksus.
Silnika jako tako nie słychać, przy dużych prędkościach też nie jest źle jak na 20-to letnie auto. Jednakże trzeszczące plastiki mogą na początku denerwować (po przejechaniu tysiąca km już się ich nie słyszy).
Silnik 2.0i 120km, a spalanie benzyny poniżej 8 litrów w trasie (przy normalnej jeździe do max 90km/h). Jednak jak się przyciśnie w zime, latając bokiem, to spalanie potrafi wynieść 18 litrów, ale za uśmiech na twarzy warto płacić. Co do napraw - nie wiliczajac elementów, które zużywają sie w czasie eksploatacji, to jedynie raz tłok mi pękł, oraz dwa zawory musiałem wymienić. Jak na przebieg 300k km - żadnych awarii, nigdy nie stanęła w trasie. Raz musiała odpalać na pych, bo rozrusznik ze starości nie dał rady. Dopiero po tym przebiegu był generalny remont.
4* to za mało, 5* to za wiele, ale jednak wybieram 5. Za 3000zł kupimy sierre w bardzo dobrym stanie. Oczywiście od kogoś kto dbał, a nie tylko jedynka i gaz w podłogę...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 120KM 88kW [l/100km]

9,1