Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Muzyk, 20 lat temu
Rok produkcji 1995
FSO Polonez Caro 1.4 103KM 76kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Polonez Caro w tej wersji to zarypista sprawa. Auto ma niesamowite kopyto, jest tanie, orzyjkemnie sie prowadzi. Ludziom w Oplach, Renaultach, Peugotach itp. wary opadaja jak ich wyprzedzam Polonezem. Wizualnie auto zostalo bardzo zmienione, podobnie zrezta jak znaczna czesc elementow (np. akumulator, chlodnica, skrzynia biegow...)
Maksymalny moment obrotowy przy 5000 i prost krzywa momentu obrotowego daja mu niesamowite kopyto i przyspieszenie do 100 w ok 9s!!!
Jest inna niz w standardowym modelu bo standardowa by se rozleciala po 10 000 z tkaim silnikiem :P Biegi zmieniaja sie syzbko i latwo ale 1 i R wchodza wg mnie ciezko
Znacznie poprawiona zwrotnosc w porownaniu do zwyklego poldka bo az o 10 stopni. Osie poszerzone, duzo spoilerow, autko trzyma sie bardzo dobrze nawiezchni.
Oj z tymi spoilerami to auto jest widoczne z daleka ;D
W prawdzie silniczek na beznyne ale spala ok 6 litrow w trasie i 10 w miescie. uwazam ze jak na silnik tej mocy to bardzo dobry wynik.
Klimy nie ma ale wentylacja znacznie lepsza niz w zwyklym polonezie. Dodatkowe nawiewy. Temeratura zmienia sie znacznie szybciej niz w innych FSO. Jzu po 10s leci cieple albo zimne powietrze.
Nie wiem jak dla pasazerow ale ja jako kierowca jestem bardoz zadowolony.
Znacznie poprawione. Silnik sam w sobie pracuje znacznie ciszej niz w standradowych wersjach a do tego doszla nowa mata wygluszajaca. Jest bardoz dobrze.
Na temat spalania pisalem w ergonomicznosci. Ceny przegladow i napraw wyjatkowo niskie neistety jezeli chodzi o awaryjnosc to jest ona wyzsza niz w zachodnich autach.
Auto nie jest warte swojej ceny. Jest warte duzo wiecej!!!
Jesli chodzi o drobne usterki to jest dosc dobrze. Jak na razie bez powazniejszych awarii. Karoseria moglaby byc bardziej odporna na korozje chociaz w tej materii i tak zostalo duzo juz zrobione w porowaniu do 2-3 lat wczesniej.
Jest OK ale moznaby pare rzeczy jeszcze popoprawiac. Generalnie w stosunku do zwyklego poloneza caro jest super. Wiem bo mam zwyklego caro i tego z sielnikiem ROVERA. Jest bardzo duza roznica. Problemy sa z tlumikami. Niestety czesto sie psuja. Bede musial zmienic na jakis sportowy ochromowany zeby posluzyl dluzej.
FSO Polonez Caro