Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

budzior, 17 lat temu
Rok produkcji 1992
FSO Polonez Caro 1.6 76KM 56kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
swietne auto, jeżdze nim od 3 lat, zanim go kupiłem miałem probem wymienić olej w silniku, dziś moge w trasie zrobić praktycznie wszystko z nim by dojechać do domu. srednio raz na tydzien stoi na kanale bo cos sie popsuło. swietne autko do naprawy. mało skomplikowane podzespoły. czas zmienić na cos innego co nie bedzie sie psuło tak często moze astra
po 105tys złmał sie wał korbowy, zupełnie niewiem dlaczego, po prostu odpaliłem i wszystko głośno czaskało. dojechałem 40 km do domu i nic sie nie rozpadło więcej. stwierdziłem ze szkoda kasy i grzebania z częściami kupiłem silnik za 200 zł. prawie wszystko ok ale bieze więcej oleju niz poprzedni.
działa bez zarzutu, jak sprzegło zginie to i tak można jeździć, wystarczy zmieniac biegi przy odpowiednich obraotach
ok, jakoś jeszcze działa
wszystko i wszedzie widać, nawet przez dziury w karoserii. gorzej zimą jak auto na dworze stoi. ale to w końcu polonez
ujdzie
u mnie grzeje elegancko, juz po 3 km silnik ma 90stopni a pużniej 100 a na lato przy upałach 110 czasem , ale i tak sie nie gotuje
z przodu ok, idzie sie zmieścić, z tyłu tez ok,
głśno wszędzie, silnik wyje, most wyje, jak za długo jest sucho na dworze to coś skrzypi, jak pada to kapie mi przez szyberdach
stary silnik palił 8,5 l gazu w trasie i do 11 w mieści, po wymianie sie przestraszyłem bo ten pali 13 l gazu i 0,5 litra oleju w trasie. chyba czas coś z tym zrobić
lepiej być nie mogło, tani i zawodny zawsze kiedy jest najbardziej potrzebny,zupełnie jak prezerwatwa, częsci za bezcen
wszysko powoli sie sypie, czsem giną postójówki a zamiast nich są krótkie a czasem odwrotnie. tu rdza tam rdza wszystko puka, stuka i buczy
ze złamanym wałem korobowym dało się jechać, z rozwaloną uszczelką pod głowića szedła jak burza. palił tylko na 2 gary też sie dało jechać, ogólnie co by sie nie rozpadło w drodze zawsze do domu dotre. młotek i zestaw narzedzi w bagarzniku to podstawa

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu