Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Damian (domi1978@tlen.pl), 20 lat temu
Silnik 1.9 D 69KM 51kW
Rok produkcji 1991
FSO Polonez Caro 1.9 D 69KM 51kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik na 5 na pewno muszę dodac że wpisany przebieg to ten udukomentowany tylko prze ze mnie wcześniej ten samochod jeżdził jako taksowka przez 8 latek więc sami sobie dodajcie przebieg do mojego.Ja myslę ze ogólnie przebiek mozna szacować na okolo 450tys kilometrow.200 tys kilo.temu była przeprowadzona naprawa tlok cylinder wal nie był ruszany gdyż byl jak nówka nawet teraz czyli po 450 tys kilome cisnienie oleju jest bardzo dobre.Dodam jeszcze że przez te 200.000 kilometrow silnik jest eksloatowany bardzo dynamicznie ,160km/h osiaga bez problemu a i dynamika nie jest tak bardzo tragiczna ,gdyby całość poloneza była taka jak silnik citroena to samochod był by na 6-tke.Najwiekszy mankament to oczywisćie rdza.Pozdrawiam i Zapraszam jeśli ma ktoś pytania odnośnie poloneza z silnikiem Citroena a doswiadczenie mam pod tym względem wielkie.Oto moj email domi1978@tlen.pl
W góry super radzi sobie bardzo dobrze ale tzreba czesto sięgac do lewarka
Poza porą zimowa pracuje bez zarzutu choc jest juz głośna no ale ma swój przebieg
Za miekki,przechyla się na zakretach
Nie jest zle
Na mocna trujke
Przy sprawnym termostacie moze być ale niestety to rzadkość,za to w lecie nie ma prawa sie przegrzac
Dla kierowcy calkiem niezle
Za slabe powinno być lepsze
Trasa 6l miasto7,5l przy ostrej jezdzie nie przekracza 8litrów
Za te pieniadzę raczej nic lepszego nie kupi
Za mojej kadencji poszlo do wymiany:przekaznik wlącznika świateł mijania ,linka od gazu,automatyczne ssanie.
Zawsze dojechałem do celu, wymieniłem pompę woda 120zł,uszczelniacze .wałka rozrządu wału korbowego ale to wiaże się z bzrdzo duzym przebiegie patrz niżej.Pozatym silnik swietny i naprawdę prawie bezawaryjny.
FSO Polonez Caro