Ocena kierowcy - GAZ Gazela

Jarek Wilczyński, 11 lat temu
Silnik 2.6 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
GAZ Gazela 2.6 TD 115KM 85kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : na pusto bardzo zrywny i szybki jak na dostawczaka
najtańszy, prosty w użytkowaniu pojazd dostawczy, ma pewne niedociągnięcia - ale to jest produkt rosyjski, na marsa na peno by nie doleciał, do ciężkiej pracy nadaje się wspaniale i niklt się nie przejmuje że coś się urwie czy rozkraczy, albo stanie w miejscu. Ładowności ma 1,5 t, przeważnie wożę po 2,5 ale zdarza się często 3 brakuje mi w tym samochodzie ABS-u
pali za 5 - 6 razem przy -25 st. na pusto - ciągnie jak rakieta, ale z 2 tonami słabiej
bez zastrzeżeń
dość miękkie zawieszenie, jazda przyjemna, lekko nadsterowny z dużym ładuniem
to jest akurat atut tego pojazdu, siedzi sie wysoko więc widać wszystko
samochód przypomina konstrukcyjnie lata 80 ubegłego wieku, ruskie proste auto, piszczot ale idziot, u mnie służy do pracy i to od 4 lat bez zarzutu, na wszacy nim się nie wybieram a do roboty lepszego nie trtzeba
jest ok
kabina jest przestrzenna, bardzo wygodna, dobrze się wsiada i wysiada, wygodne fotele,
jak na samochód dostawczy jest bardzo dobre
na pewno mógłby palić mniej, ale jest znośnie, mam ciężka nogę więc nie oczekuję cudów, a na trasie samochód zachowuje się przyzwoicie
przy zakupie brałem pod uwagę renaulta master i kia 2900 kia odpadła po konsultacji z posiadaczami tego pojazdu (zresztą wysofano ja z produkcji rok później) renault był sporo droższy (o ponad 40%) więc uznałem ze nie ma sensu się wypieniężać na samochód który zamierzam tłuc w robocie. Chyba teraz wycofano te samochody ze sprzedaży w Polsce, ale za dwa - trzy lata będa ich ludzie poszukiwać, tak jak polonezów truck-ów. Okarze się że złe, niedobre, usterkowe ale mimo wszystko jest to auto niedrogie, niezawodne i tanie eksploatacji
pojawaiją się drobne usterki typu uszkodzenia kratek nawiewowych, ciężko pracuja korby do opuszczania okien w drzwiach, kiepskie głoścniki w drzwiach, defekt sterowania prawego lusterka, i tyle,
piszczący pasek od wspomagania - 2 razy był podciągany,

On - zużycie paliwa dla silnika 2.6 TD 115KM 85kW [l/100km]