Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

Silnik : na 5
Silnik : 5
Zawieszenie : 5
Inne : 4
Na 5. Jestem bardzo zadowolony z jazdy/eksploatacji/ekonomiczności Accorda. Silnik i zawieszenie bardzo pozytywnie. Komfort, ergonomia w normie jak na 10-letnie auto. Wyciszenie przeciętnie. Sparalnie pozytywnie. Usterki rewelacja. Zapraszam do przeczytania całej opini.
Silnik bardzo elastyczny. Moc wystarczająca do masy samochodu. To prawda że dobrze reaguje na wyższe obroty. 90% momentu obrotowego dostępne od 2200obr/min. to wynik nie rewelacyjny ale w zupełności wystarczający. Osobiśnie przejechałem nim 190kkm bez żadnego problemu z czego ostatni 80kkm na LPG. Posiadam instalacje LANDIRENZO. Absolutnie bezproblemowa obsługa. Nie zauważyłem spadku mocy.
Przełożenia chodzą krótko i płynnie zostały dobrane odpowiednio. Nic nie haczy. Może brakuje 6 biegu ale to jest potrzebne jak ktoś lubi stałą prędkość powyżej 150km/h. Do dynamicznego wyprzedzania czy przyspieszenia jest wystarczająco.
Jeżeli oczekujesz francuskiego komfortu to się zawiedziesz. Zawieszenie jest twarde i na poprzecznych przeszkodach daje o sobie znać. Jednak pokonywanie zakrętów nie powoduje choroby morskiej. Honda trzyma się drogi jak przyklejona. Ponadto zaskakująco dobrze radzi sobie z naszymi drogami od 90kkm nie miałem ŻADNEGO problemu i nadal nie daje wskazuje na konieczność ingerencji.
Poprawna. Nie mam czujników parkowania więc cofając radzą sobie światłami.
Poprawna. Choć zapalanie świateł przeciwmgielnych wymaga drobnej gimnastyki ponieważ znajdują się w okolicach lewej kostki.
Poprawna. Choć latem klimatyzacja ledwo wyrabia.
Mam 197cm i około 120kg więc do drobnych nie należę. Miejsca jest wystarczająco. Regulacja fotela w 3 płaszczyznach to standard więc nie ma problemu ze znalezieniem dogodnej pozycji za kierownicą. Nie wycieram podsufitki głową i mam zapas. Brakuje mi tylko regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach. Żona jako pasażer też nie narzeka. Fotele wygodne. Przez ostatnie 3 lata robię około 3000-4000kkm miesięcznie. Po 6 godzinach za kierownicą nie wysiadam połamany. Posiadają dobre trzymanie boczne. Jedyny problem jest taki że próba zmiany ustawień fotela kierowcy wymaga przeciskania lewej ręki pomiędzy fotelem a drzwiami.
No to już raczej przeciętnie. Ale jak wspomniałem Honda to auto z aspiracjami sportowymi więc dźwięk dostajesz w pakiecie. Przy prędkości >150 km/h słuchanie radia czy rozmowa wymaga pewnego wysiłku. Jadąc do 120 hałas nie przeszkadza. Choć dźwięk silnika jest piękny :)
Jak już wspomniałem posiadam instalacje gazową LANDIRENZO. Polecam. Przy moim stylu jazdy osiągach i wadze samochodu spalanie bardzo przyzwoite. Spalanie PB95: Średnie minimalne spalanie 9l/100km; Średnie maksymalne spalanie: 11 l/100km (prędkości autostradowe); Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe na długiej trasie: 7,5 l/100km (stała prędność około 90km/h). Spalanie LPG zamieszczam poniżej. Serwisuję co 15kkm. Filtry, oleje, regulacja zaworów, świece to około 900-1000 PLN. Ostatnio wymieniłem tarcze hamulcowe TRW, klocki, olej (zima 10W40, lato 10W60) w cenie 700PLN. Więc chyba dramatu nie ma. Nie było nieprzewidzianych napraw.
Honda nie jest tania w zakupie. Jednak biorąc pod uwagę koszty eksploatacji to wychodzi tanio :).
Nie licząc standardowych przeglądów i wymian eksploatacyjnych do tej pory wymieniłem: 1. Termostat 50PLN z robocizną 2.I mechanizm spryskiwaczy 150PLN.
BRAK.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]