Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

Borek, 11 lat temu
Silnik 1.8 i 136KM 100kW
Rok produkcji 2002
Honda Accord VI Sedan 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : V-tec, pomimo, że na jednym wałku i tak daje dużo frajdy z jazdy powyżej 5 tyś obrotów.
Inne : tankowanie
Jak już wiadomo Honda słynie z bardzo elastycznych silników, można jechać spokojnie, wtedy silnik jest wręcz nie słyszalny, można także pobawić się w sportową jazdę, wtedy emocji nie brakuje a silnik rewelacyjnie wkręca się na czerwone pole oznaczone liczą 7 :) ( oczywiście x1000). Przy wolnych obrotach stojąc na czerwonym świetle tak naprawdę nie wiesz, czy silnik jest włączony, sugeruje o tym tylko wskazówka obrotomierza.
Ogólnie to nie mogę powiedzieć złego słowa na temat pracy skrzyni biegów. Nie ważne w jakim stylu jeździmy, skrzynia zawsze bardzo dobrze reaguje na polecenia. Jedyną kwestią jest dość długi skok lewarka, myślę o zamontowaniu short shiftera, który skróciłby ruch jaki trzeba wykonać, co przekłada się na cenne sekundy podczas sportowej jazdy. Sam moment wbicia biegu jest zbilansowany.
Samochód stabilny przy każdej prędkości, zakręty to sama przyjemność, przy maxymalnych prędkościach nie zaskakuje negatywnie, jedzie jak po sznurku. Zimą auto prowadzi się przewidywalnie, trzeba się postarać, żeby wyprowadzić samochód z równowagi. Rozkład mas zbilansowany, auto nie jest podsterowne ani w drugą stonę. Proste w prowadzeniu, początkujący kierowcy docenią łatwość prowadzenia.
Słupki nie ograniczają widoczności, wizja w lusterku wstecznym jest bardzo dobra a to za sprawą dużej szyby w wersji Liftback. Lusterka boczne o odpowiedniej wielkości, dają się ustawić w każdej pozycji, strefa martwa ograniczona do minimum.
Jak na auto tej klasy myślę, że miejsca w środku jest dużo jak również dla pasażerów jadących z tyłu. Nawet kolega o wzroście 198cm czuje się komfortowo w moim samochodzie, nie ważne w jakim stanie :) i na którym siedzeniu jedzie. Materiały porządne, nie łamią się detale, nie skrzypi nie puka i nie ma świerszczyków nawet po 10 latach jazdy. Samochód w godnym japońskim stylu.
ogrzewanie naprawdę dobre, zimą konieczność dmuchania na przednią szybę, szybko zachodzi parą jak nawiew włączony jest na kabinę. Klimatyzacja radzi sobie dobrze, aczkolwiek przy maxymalnych upałach miałem wrażenie, że czegoś jej brakuje. W temperaturze do 30 stopni na zewnątrz i pełnym słońcu radzi sobie całkiem dobrze. Po uchyleniu szyby bocznej nie mam wrażenia że startuje odrzutowiec nawet przy dużych prędkościach.
już pisałem o tym wyżej. bez problemu można jechać w 5 osób, gdzie jazda będzie komfortowa i wygodna. Fotele i kanapy wygodne. Czesto jeżdzę ponad 300km trasy i wychodzę z auta w normalnym stanie, nic mnie nie boli a pozycja jest bardzo dobra i komfortowa.
do 120 km/h jest fajnie. powyżej tej prędkości do wnętrza dobiegają odgłosy kół i silnika. Pęd powietrza jest już wtedy słyszalny. No mercedes to to nie jest :) ( mówiąc o komforcie jazdy).
zakorkowane miasto z klimatyzacją do 15l LPG. Średna miejska to 13l LPG. Mega szybka jazda w trasie 11l LPG, normalna trasa 120km/h 9-10l LPG a wolniej to się nie da tym samochodem bo Vtec aż się prosi, żeby pokręcić silnikiem :)
rok jazdy, 30 tyś km zrobione, zero usterek. Planowane przeglądy to podstawa, wymiana wszystkich elementów eksploatacyjnych uchroni to auto przed awariami aż do 250 tysięcy km.
niezawodne auto, byłbym nie szczery gdybym napisał inaczej. Pierwsze auto, które się nie spuje. Od tej pory tylko HONDA. Już nic innego się nie liczy :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]

11,0