Ocena kierowcy - Honda Accord VIII Kombi

sengin 2 opinia, 12 lat temu
Silnik 2.0 VTEC 156KM 115kW
Rok produkcji 2009
Honda Accord VIII Kombi 2.0 VTEC 156KM 115kW 2008-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Genialne, sznurek, zwłaszcza na zakrętach na których inne samochody porównywalne jadą 60km ja mogę bezpiecznie 80 :) przytwierdzony do drogi, podobna charakterystyka jak bmw.
Jest to świetny samochód, nie generuje dodatkowych kosztów, przeglądy ograniczają się do wymiany oleju i filtrów, wycieraczek itp. Po 60 tyś km zero problemów, jak nowa i to mi się podoba najbardziej. Życzyłbym sobie jedynie mocniejszego silnika i większego momentu obrotowego.
Im dłużej jeżdżę tym samochodem tym bardziej go cenię, zauważam poprawę mocy oraz mniejsze spalanie w interwałach około 10000km. Może to kwestia przyzwyczajenia ale już spalanie spadło średnio o 2L/100km po Warszawie teraz wynosi około 9,5-10,5. Honda trzeba nauczyć się jeździć, małą elastyczność zastępuje się poprzez redukcje. Ostatnio na trasie jechałem w kolumnie samochodów dość szybko i tylko Audi 6 3.0 TDI lekko mi uciekało ale dosłownie o pół sekudny, Merc 180 kompressor, Audi a4 2,0 TDI, Subaru Outback 150km D Boxer oraz Volvo V60 odpadły w przdbiegach. Prawdziwy charakter tego samochodu czuje się przy redukcji przy 80km/h z 6 na 3 i gaz w podłogę, niesamowite jak ciągnie :) a to tylko 156km w stosunku do diesla 240 audi :)
Ostra jak żyletka
Mam wrażenie, że jeżdżę samochodem, który wyjechał z salonu. Nic się nie zmieniło, pogorszyło od kupna.
Czujniki i kamera załatwiają sprawę. Świetne lusterka przez które widać bardzo dużo.
Wszystko na miejscu.
Zero problemów z zaparowanymi szybami. Po 3 latach żadnych śmierdzących zapachów, a ani razu nie było serwisu klimy.
Dla kierowcy i pasażera bardzo dużo, przede wszystkim na szerokość, jak w klasie średniej wyższej.
Hałas przeszkadza dopiero od 180-200km/h
Im większy przebieg tym lepsza charakterystyka silnika i mniejsze spalanie. Może się wszystko układa, dociera.
Cena za wersje executive ze skórą i navi nie jest konkurencyjna ale ten samochód spłacił mi się już poprzez niezawodność i niskie koszty eksploatacyjne i serwisowe.
Zero problemów, od 5 lat mam Hondy i nigdy mnie nie zawiodła, jeśli dbasz o ten samochód na pewno się nie zawieziesz. Z drobiazgów-wymiana głośnika i to by było wszystko jak na 3 lata.
Zero :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 VTEC 156KM 115kW [l/100km]