Ocena kierowcy - Honda Civic IX Sedan Facelifting

Marcin, 1 miesiąc temu
Silnik 1.8 I-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2016
Honda Civic IX Sedan Facelifting 1.8 I-VTEC 142KM 104kW 2016-2017 - Oceń swoje auto
Opinia rok 2024, będzie może dla kogoś przydatna. Samochód ogólnie jest bardzo fajny, szukałem kii optimy lub czegoś podobngeo ale trafiła się możliwość kupna takiej hondy w full opcji w automacie więc po sprawdzeniu samochodu wybór nie mógł być inny. Samochód użytkuje na co dzień, nie ma się do czego przyczepić, automat chodzi bardzo fajnie choć nie jest to dwusprzęgłowa skrzynia typu DSG tylko zwykły klasyk, 5 biegowy ale nie odczuwa się tego bo 5ty bieg jest długi i obrotowo mniejszy niż manual na 6 więc to na plus automatu. Jazda po dużym mieście bardzo przyjemna, idzie śmiało zostawiać auta na światłach jak się depnie :) ale to normalnej jazdy też jak najbardziej pozytywnie,
Jest to moja trzecia albo czwarta honda w życiu z którą miałem do czynienia i silnik 1.8 jest nie do zajechania, dbać, wymieniać oleje i cieszyć się z jazdy.
Automat 5 stopniowy, klasyczny, zmienia biegi fajnie i słychać, że zmienia biegi :) Nie jest to CVT na szczęście więc klasyk automat zmieniający biegi, dbać o wymianę oleju i będzie jeździł.
Jak to Honda :) bardzo dobrze się jeździ, dosyć pewnie i wygodnie jak na sedana
Zawsze do Japonćów z karoseria jestem sceptyczny bo lubi pojawiać się ruda ale jak się zabezpieczy to powinno być ok, u mnie nie ma jeszcze więc jest stan blach OK ale warto dbać
Widoczność jest spoko, dodakowe szybki w przednich drzwiach po boku dają więcej widzenia więc idzie wychwycić niektóre rzeczy, z tyłu jest troche gorzej ale wszystko widać też
Według mnie fotele mogłyby być z lepszego materiału ale ogólnie są w porządku, dużo miejsca, schowków trochę też choć nie jakiś nadmiar. Miejsca z tyłu jest ok bo sufitka jest podwyższana w miejscu na głowe więc jest ok
Chłodzi, grzeje więc chyba chodzi tak jak powinno
Przestrzeni jest naprawdę sporo z przodu, z tyłu uważam, że jak na swój wzrost 184 cm nie jest wcale tak źle, powiedziałbym, że dobrze jak na kompaktowego sedana. Jeżeli ktoś chce dużo miejsca polecam VANA lub busa.
Ciężko oczekiwać extra wyciszenia w kompaktowym sedanie z segmentu C. Osobiście uważam, że jest bardzo dobrze jak na tę klasę samochodu. Przy wyższych obrotach słychać, że to Honda :) W trasie przy 130/140 km nie ma naprawdę tragedii więc spoko
Cenowo ok, przesiadłem się z volvo na hondę więc bez porównania cenowo lepiej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 I-VTEC 142KM 104kW [l/100km]

7,1