Ocena kierowcy - Honda Civic VI Coupe

Silnik 1.6 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic VI Coupe 1.6 i 105KM 77kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : mały ale wariat
Przeniesienie napędu : przegub czasem słychać ale pewnie jest od nowości
Jak udało mi się sprzedać clio to przyrzekłem sobie że więcej już ropniaka nie kupie bo one sypią się na każdym kroku a naprawy kosztują drogo.Szukałem tylko Coupe-tki i znalazłem w kujawsko-pomorskim hondę czerwoną ale z uszkodzonym silnikiem skusiło mnie to że Japończyk i bardzo atrakcyjna cena bo 2600 zł miała nawet Alusie i zdrowa blachę. Wstawiłem sam z bratem blok z d14a3 za 280 zł bo taki był blisko i do tego bardzo tanio bo za 1.6 to chcieli 1000 zł połączyłem to z głowicą seryjnego silnika 1.6 i uszczelką d16z6 i po odpaleniu byłem w szoku że auto wogule nie kopciło na odcince i szło naprawdę ładnie .Po prostu zakochałem się w tym aucie mam je 8 miesięcy i od czasu naprawy silnika nic nie musiałem naprawiać. To że honda jest wytrzymała i bezawaryjna to prawda miałem już 4 samochody i każdy się psuł mimo że były dużo droższe i nowsze a tu nic.Jedno wiem że szybko tego auta nie sprzedam bo takiego auta jeszcze nie miałem wsiadam i wiem że ono dojedzie na miejsce i nie rozsypie się po drodze. Od czasu jak mam civica potrafię odłożyć pieniądze nie muszę wszystkiego pakować w auto. Im dłużej jeżdżę tym autem tym bardziej je lubię i cieszę się nim jak bym dopiero go kupił jak dotąd tak jeszcze nie miałem.Jedno wiem na pewno jak zmienię samochód to tylko na hondę.
Jest naprawdę cudownie jedyny minus to że jest trochę słaby na niskich obrotach elastyczność ale za to na wysokich jest cudownie jak na tak mały silnik 1.4, że świateł objeżdżam wszystkie oktawie i pasaty 1.9 tdi 110 km i co ciekawe zużycie paliwa jest minimalnie większe jak w tdi 110
Jak tu pracuje precyzyjnie ta skrzynia a do tego tak lekko
Nie spodziewałem się że to auto tak się prowadzi moje pierwsze auto passat b5 1.9 tdi prowadził się znacznie mniej przewidywalne i pewnie
Dla mnie jest na prawde spoko połączanie komfortu i prowadzenia idealnie
Wszystko na swoim miejsu
Jeszcze nie spotkałem auta w którym tak szybko nagrzewało się wnętrze ,jedyny minus to brak klimy latem ale da się wytrzymać
Civic coupe jest długi a co za tym idzie to miejsca w porównaniu z poprzednim clio jest ogrom
Za specjalnie cicho to tu nie jest ale uciążliwie głośno też nie
Poza standardowym serwisem po kupnie i zmianie bloku nic nie robiłem .Części też są bardzo tanie przynajmniej z porównaniu z clio 1.5 dci.
Honda civic to nie mit bezawaryjności a fakt że to jakość japońska nie do zdarcia
Ostatnio zaczął się cicho odzywać przegub na zakrętach jak będzie cieplej to się tym zajmę

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 105KM 77kW [l/100km]

7,1