Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Johnybravo111, ponad rok temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Honda Civic VII Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Silnik bardziej dynamiczny niż spodziewałem się przed zakupem
Inne : Układ wentylacji
Auto zakupione przeze mnie na pierwszy samochód w marcu 2021 roku z zaprzyjaźnionego komisu. Jest to wersja 3d przed liftingiem . Zostałem poinformowany ,że w aucie od razu trzeba zregenerować zaciski hamulcowe ,bo przegrzewały się i dymiły i wymienić klocki do tego zrobiłem podstawowy serwis olejowy. Samochód jest użytkowany głównie w trasy 200 km plus od czasu do czasu 500 km plus i (odpukać) nigdy mnie nie zawiódł zawsze odpalał. Z poważniejszych awarii ,które mi się przytrafiły w całym okresie eksploatacji to naprawa ogrzewania koszt 500 złotych ,wspomniane zaciski no i niestety rozszczelnienie chłodnicy w układzie klimatyzacji. Poza tym reszta to elementy eksploatacyjne oleje płyny opony itd. Z minusów to to ,że auto zostało ofiarą złodziei ,którzy wycieli katalizator. Ogólnie jestem zadowolony z samochodu.
bezawaryjny ,nie bierze oleju cichutki w miarę dynamiczny jak na swoje jedyne 90 km
krótkie przełożenia wsteczny czasem nie chce wejść plus dla inżynierów hondy za wysokie umiejscowienie lewarka bardzo wygodne.
Prowadzi się świetnie ,jedynie promień skrętu mógłby być nieco lepszy
Kupiłem ją w bardzo dobrym stanie blacharskim jak na Japończyka. Polecono mi zrobić profesjonalne zabezpieczenie korozyjne podwozia koszt (1000 zł) natomiast warto było zero rdzy.
Jest ok
5 z plusem za ilość schowków i cupholdery
Poważna awaria Klimy i ogrzewania
Jak na wersje 3d wystarczająco
Powyżej 120 dosyć głośno ale nie jest najgorzej
Troszkę w nią zainwestowałem
Jak za tak nieduże pieniądze to super auto do jazdy na codzień
Z drobiazgów najbardziej mnie zirytowałą awaria zapalniczki ,którą trzeba było całą wymienić z bezpiecznikiem natomiast był to nieduży koszt około 50 pln
Wyżej wymienione

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]