Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Rok produkcji 2002
Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Całkiem dobre audio
Układ hamulcowy : Zapiekajace się prowadnice w zacisku
Niestety wiek auta robi już swoje. Ciągłe usterki unieruchamiające samochód w ostatnim okresie użytkowania zdarzaly się praktycznie co miesiąc dzięki temu moje relacje z mechanikiem są naprawdę świetne. Ogólnie na plus oceniam silnik. Całkiem dynamiczny i mało pali, ale zdarzają się usterki. Blacha w sumie jak na Hondę wytrzymała całkiem sporo lat bez większej korozji, ale od spodu wygląda to zdecydowanie gorzej. W ciągu 4 lat przejechałem nim ponad 60tys km
Całkiem dynamiczny i elastyczny, mi palił około 5.5l/100km. Nie pali ani grama oleju, leje 5w40. Niestety zdarzają się usterki. W zimę zdarza się że silnik się dławi, szarpie bo są problemy z zasilaniem paliwem ponieważ układ nie jest podgrzewany. Do tego dochodzi efekt "ryczacej krowy". W niskiej temperaturze przy około 2tys obrotów rezonujący przewód(nie pamiętam który dokładnie) daje taki efekt dźwiękowy podobny do właśnie krowy..
Niektórzy tutaj narzekają na skrzynię biegów. U mnie działa naprawdę bardzo dobrze i nie m co tutaj narzekać. No czasem zdarza się że wsteczny chce ciężko wejść, ale to akurat zdarza się w wielu samochodach.
Jak na taką sztywność mógłby lepiej się prowadzić, ale może dlatego że to diesel i ma dosyć ciężki przód, ale w ogólnym rozrachunku nie ma specjalnych powodów do narzekan.
Na masce i klapie bagażnika są ogniska korozji. Wiele odprysków na lakierze. W trakcie mycia auta myjka ciśnieniowa zerwałem też trochę powłoki lakierniczej na drzwiach. Ogólnie szału nie ma.
Widoczność wg mnie jest bardzo dobra. Szczególnie lusterka boczne zapewniają naprawdę bardzo dobrą widoczność. Nie wiem czy to wina lamp, ale mimo parokrotnego ich szlifowania, bo były zaśniedziałe wręcz, światła mijania naprawdę kiepsko świecą. Najprawdopodobniej nadają się do wymiany.
Tu chyba też nie ma się czego przyczepić. Najlepsze miejsce na kubek, po lewej stronie kierownicy (pasuje mi bo jestem leworęczny) i bardzo mi tego brakuje jak nie ma tego w innym aucie. Fotele są całkiem ok, schowki w środkowym tunelu też fajna sprawa.
Klima była ok dopóki w przewodzie klimatyzacji nie pojawiły się dziurki i czynnik się ulotnił. Starość nie radość. Poza tym strasznie długo trzeba czekać aż zacznie lecieć ciepłe powietrze.
Jak na te gabaryty jest ok. Z tyłu nie siedziałem, ale dla kierowcy i pasażera jest wystarczająco miejsca.
Fatalne. Nie wiem czy to wina uszczelek czy czego, ale przejeżdżając przez kałuże wydaje się że są albo otwarte drzwi albo okno. Jazda powyżej setki też staje się głośna nie mówiąc też o tym gdy silnikiem wchodzimy na większe.obroty niż 3tys.
Jeśli chodzi o spalanie to koszty są niewielkie bo auto pali niewiele, ale dochodza koszty usterek i już tak fajnie nie jest.
Nie jest to drogie auto. Na dojazdy do pracy lub na pierwszy samochód wg. mnie jest całkiem ok. Nie najgorsze wyposażenie. Jednak usterki potrafią być naprawdę uprzykrzające
Przewody klimatyzacji, podnośnik szyby, wentylator nawiewu, tylna wycieraczka, ciągły problem z zaciskami hamulcowymi jak i z przodu (odpadły całkowicie zardzewiałe osłony, nie ma nigdzie części zamiennej lub jest kosmicznie droga jak za kawałek blachy) tak i z tyłu. Mimo stosowania zestawów naprawczych prowadnice i tak się zapiekaja. Poduszka silnika (brak zamiennika, oryginalny około 800zl)
Pompa oleju(brak części zamiennej, nawet oryginału nie było który kosztowałby 1500zl. Kupiłem od opla za 200zl mając nadzieję że jakimś cudem będzie pasować i o dziwo pasowało :D) intercooler, przewody hamulcowe, rozrusznik. Coś by się jeszcze znalazło pewnie. Ogólnie strasznie ciężko dostać niektóre części i zostają lub używki albo drogie oryginały

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CTDI 100KM 74kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Honda Civic VII Hatchback 1.7 CTDI 100KM 74kW