Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

downpressor, 15 lat temu
Silnik 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Honda Civic VIII Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło, na razie jest to, czego się spodziewałem.
Ładne, szybki i w miarę oszczędne auto. Czy ładne to kwestia gustu. Mi się podoba, i dlatego jest.
Ocena 4 bo ciężko wyczuć ten silnik, niby mocny, ładnie pracuje... Ale pracuje jak benzyna, zaczyna mocno przyspieszać około 3500-4000 obrotów... W poprzednim aucie podobne efekty przy 2200 - 3000 obrotów.
Zero problemów, ale to nowe auto. Drążek byłby ładniejszy, gdyby był krótszy, ale wtedy nie dałoby się zmieniać biegów z łokciem na podłokietniku.
W porównaniu z poprzednim autem - mizerny komfort, ale tego się spodziewałem, auto niższej w sumie klasy. Dobrze się trzyma drogi, twardawe, ale ok.
Do przodu bez zarzutu, do tyłu ok. Nie wiem z czego wynikają u innych problemy z parkowaniem. Ale ja jestem przyzwyczajony do jazdy nawet bez tylnej szyby i lusterka wstecznego. Lusterka boczne zapewniają odpowiednią widoczność.
Bez zarzutu. Uderzenia w głowę przy wsiadaniu do tyłu to nie wada, a wygląd samochodu :-)
Dużo lepiej niż w poprzednim aucie, a tam też był climatronic... no ale poprzednie auto miało 4 lata, więc może dlatego. Ustawiam 22 stopnie na auto i zapominam o wszystkim.
Jestem pod wrażeniem - małe auto i można w 4 osoby podróżować. Jestem dość duży i dość daleko odsunięty fotel - i za swoim fotelem mogę usiąść i mam dość miejsca.
W porównaniu do poprzedniego - silnik cichy, ale wydaje z siebie głośne szumy i inne dziwne dźwięki :-)
Przed przeglądami, więc nie wiem - pierwszy ma kosztować koło 500 PLN, do przeżycia. Spalanie takie, jak się spodziewałem, bez niespodzianek.
Szukałem auta w tej klasie, zastanawiałem się nad Golfem/Jettą, Toyotą Auris lub Corollą, Mazdą 3, Kia Ceed i Oplem Astrą GTC. Wbrew pozorom cena tych aut z sensownym wyposażeniem jest zbliżona, (+- kilka tysięcy). Kia z zasady nie kupiłem, Golfowate nudne tak jak i Toyoty, Mazda 3 ma mniej miejsca w środku i gorsze wyposażenie. Opel podobnie kosztuje, więc wybór prosty.
Jeszcze nic nie trzeszczy, ale pewnie będzie. Jakość spasowania plastików taka sobie. Czasem ciężko zamknąć tylną klapę. Pas od kierowcy dziwny dźwięk potrafi wydać... Drobiazgi do poprawienia.
No nie w nowym aucie...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i-CDTi 140KM 103kW [l/100km]