Ocena kierowcy - Honda Concerto Sedan

28lat, 18 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Honda Concerto Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Auto mało awaryjne przy mojej jeździe wcale nie dziwi mnie urwana półoś. W innych autach na 100% pourywałbym więcej rzeczy. Na gazie jeździ super!!! Silnik mimo tego przebiegu nie ruszany bez wycieków sprzęgło też, ale za niedługo trzeba będzie je wymienić. Koszt nowej tarczy docisku i łożyska 375 zł + robocizna. Jedynie ta sacyjka taka usterka chyba nie powinna się zdażać chociaż mechanik mi mówił ze w WV nie raz się z tym spotkał. Auto godne polecenia na pewno nie zamieniłbym je na golfa III z tego samego roku. Może za jakiś czas kupie Accorda z rok. ok 1995-96.
Bardzo dobrze jeździ na gazie!!! Silnik bardzo dobry!!!
Jedynka i wsteczny przy zimnym silniku czasami cieżko wchodzi ale drugie wysprzęglenie załatwia sprwę. Ogólnie OK!
Zawieszenie chyba trochę za miękkie.
Widzoczność wzorowa!!!
Bez zastrzeżeń.
W zimie trzeba długo czekać na powiew ciepłego powietrza. Przy deszczowym dniu szyby strasznie parują i nic nie można na to poradzić, nawet wentylator na max. czasami i uchylone szyby nie pomagają. Oczywiscie nie mam włączonego powietrza obiegowego!!!
Bez zastrzeżeń.
Może być.
Spalanie gazu przyzwoite średnio najczęściej pali 10 l gazu/100 km, przy dość dynamicznej jezdzie. Trasa do 90 km/h poniżej 8 l gazu. U mnie nie widać różnicy między zimą a latem w spalaniu gazu!!! Ale na bęzynie w lecie przy spokojnej jeżdzie ok. 7,0 l/km a w zimie 10-11 l/km - za dużo!!!
Te auta można kupić za niewielkie pieniądze i opłaca się wydać te 6000 czy 7000zł. Koszty części zamiennych ekspolatacyjnych takich jak filtry, tarcze hamulcowe, klacki, drążki kierownicze, przeguby nie są duże, ale inne części kosztują swoje no ale ja jeszce się nie dowiedziałem ich ceny bo się nie psują (poza półosią, kostką pod stacyjkę i regeneracją rozrusznika)!!!
Dość szybo zużywają się końcówki na drążki kierownicze może dlatego że kupuję je za 26 zł???
1.Ukręciłem półoś prawą (ale nie jeden raz piszczały opony), chodz na hondzie powiedzieli że ta usterka się zdaża i 400 zł trzeba było wydać. Nie było zamienników.A używane były tylko lewe nie znalazłem prawej choć dużo szukałem. 2.W kosce pod stacyjką zrobiło się zwarcie w czasie jazdy załączył się rozrusznik i cały komutator rozrusznika do wymiany no i oczywiscie kostka pod stacyjkę rozrusznik 250zł + kostka orginał 213 zł

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,7