Ocena kierowcy - Honda CR-V III SUV Facelifting

Maciek S, 12 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2010
Honda CR-V III SUV Facelifting 2.0 i-VTEC 150KM 110kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń w aucie, super. Jest to moje wymarzone auto, stwierdziłem to po roku użytkowania. Chciałbym jedynie mieć trochę mocniejszy silnik, tak ok. 200 KM, choć zapewne na codzień bym tego nie wykorzystywał i spalanie byłoby znacznie wyższe
Auto super, kupiłbym je jeszcze raz. Wersja najbogatsza - Executive, dużo fajnych bajerów, tempomat adaptacyjny, systemy bezpieczeństwa, dach panoramiczny, skórzane, podgrzewane fotele. ksenony skrętne, dodatkowo metalowe osłony podwozia. Super wygląd, zawsze się jeszcze za nią oglądam po zaparkowaniu. Cieszy mnie każda jazda, wystarczy byle pretekst, żeby wyruszyć w trasę. Super auto!
Kultura pracy silnika bardzo dobra, elastyczność, cóż dobre przyspieszanie powyżej 3000 obrotów, poniżej dość ospały
Skrzynia biegów bardzo dobra, świetnie umiejscowiona, lewarek sam wpada w rękę, precyzyjna, najlepsza skrzynia jaką do tej pory obsługiwałem, 6 biegów, dobrze dobrana do tego auta
Świetny, bardzo dobre prowadzenie. Odczuwalne większe przechyły nadwozia niż w moim poprzednim aucie, ale komfort jazdy znacznie wyższy. Dość duży promień skrętu, ale auto też jest sporych rozmiarów
Super, wysoka pozycja za kierownicą, czujniki parkowania, przyciemnione szyby z tyłu, dach panoramiczny doświetla wnętrze i czasem pomaga w mieście obserwować światła na skrzyżowaniach. Bardzo dobre samościemniające lusterko wsteczne
Bardzo dobra, wszystko w zasięgu ręki. Sporo schowków. Co można by poprawić (dla producenta) to większa pojemność schowka przed pasażerem
Świetna dwustrefowa klimatyzacja, szybkie i efektywne działanie. Nawiew na szybę po kilku sekundach odparowuje auto
Przestrzeni naprawdę dużo i mało jest samochodów z którymi można ją porównać, zarówno w segmencie SUVów jak i aut kombi. Bardzo dobre auto dla rodziny. Duży i pakowny bagażnik, przesuwana kanapa tylna pozwala go jeszcze powiększyć
Bardzo cichy samochód, na zewnątrz ładnie brzmiący silnik. Czasem na skrzyżowaniu patrzę na obroty żeby się upewnić, że silnik jest włączony. Moje poprzednie auto było dieslem, więc teraz upajam się błogą ciszą. Do tego super zestaw audio z subwooferem
Myślałem, że będzie palił więcej, szczególnie w mieście. Moje średnie spalanie po Krakowie to 8,7 - 9,4 litra. Nigdy na baku nie przekroczyło 10,0 l. W trasie najniższe 7,3 w drodze do Przemyśla, ale starałem się jechać ekonomicznie. Normalna jazda w trasie to 8,0 - 8,7 litra przy pełnym załadunku. W trasie do Chorwacji 8,4 l - auto napakowane \"po dach\"
Jakość bardzo dobra, wszystko sprawia solidne wrażenie, lepsza niż mojego poprzedniego samochodu i Golfa 4, którego miałem jeszcze wcześniej. Czytałem wpisy o łatwo rysujących się plastikach, nie mam z tym problemu, może są lepsze jakościowo po liftingu. Ogólnie nie narzekam
Auto prawie nowe. Mam nadzieję, że nic się nie będzie psuło.
Nic się nie działo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 150KM 110kW [l/100km]