Ocena kierowcy - Honda CR-V III SUV

zyga, 3 lata temu
Silnik 2.0 i-VTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Honda CR-V III SUV 2.0 i-VTEC 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Witam.Czytam Państwa opinie o CRV i mam takie wrażenie że to Wasze pierwsze samochody w życiu albo i jedyne.Ktoś tam pisze o komforcie jazdu -ABSOLUTNIE się nie zgadzam.Uwazam że grubo ponizej przeciętnej a aktualne moje auto (już nie Honda której źle nie wspominam ale mnie wyleczyła z marki) to będzie juz z 30te....Otóż w mojej ocenie auto dla kapelusznika (bez obrazy ale oddaje to sens odczucia) Auto bez wyrazu,kiepsko jeżdzące ,przeciętne.Wracając do wygody z przodu przeciętna+ powiedzmy chociaż ten plus na wyrost....Natomiast z tyłu DESKA,normalnie deska a nie siedzenie.Wracałem parę razy z nart wieziony przez zonę (narty+plus zabawy dla dorosłych:) i myślałem ze peknie mi kręgosłup -tylko na trasie Białka-Katowice....Ktoś pisze że super wygodne....hm...nie będe wymieniał marek bo wyleje sie na mnie zlew pomyj od zakochanych w swoim dorobku zycia (takie amm wrazenie o przeważającej większości piszacych tutaj o CRV-ce) ale jeździłem i jeżdzę o neibo wygodniejszymi kompaktami...Czy ktoś z piszacych jechał z tyłu?? Hm? Żenada,z przodu normalnie i tyle.Uroda ,cóż....trudna powiedzmy,skusiła nas dobra przecena znajomego...Napęd - niedziesiejszy.Powtórzę -NIE-dzi-siej-szY.....Napęd łaskawie dołacza sie jak już jest po temacie - wzięło nas parę razy na rajdy po Bieszczadach i tyle - nie było sensu bo strach,auto niesterowalne,jak nas wzieło tak odpuściło - auto do miasta dla starszego pana albo kobiety.W serwisie mieli skorygowac soft ale Honda.....nie uwzględniała takich naszych uwag.Trudno,auto i tak do miasta gdzie żona czuła sie bezpiecznie jak w czołgu.Kolejna sprawa -BRAK dynamiki,żółw,w pełnym obciążeniu jest (wg mnie) naprawde kiepsko...Po prostu...Naturalnie jak ktoś nie ma doswiadczenia i przesiada sie z np Fabii,czy czegoś tego typu to raj ale średni,współczesny kompakt jeździ lepiej (dynamiczniej) To moje doświadczenia i opinia.Jeździełm,dziękuję,auto przeciętne niczym mnie nie uwiodło.Acha no i jak juz narzekam :) Plastiki masakra w środku,patrze na nie i pojawiają sie rysy...Takie samo-rysujące się i sprzet grający z subwooferem z dziękami jak radzio Safari -jak ktos uważa że przesadzam ,polecam np Bose z Mazdy 6, Lybry .C5 nawet że nie wspomne o Boston Acoustic czy Marku Levinsonie bo to wyższa półka ale nawet aktualna Rav-ka gra o klasę,dwie lepiej...Zacząłem od minusów bo naprawdę mam wrażenie że to pierwsze samochody Państwa w życiu albo 2-gie,3cie co najwyzej i to po kiepskich poprzednikach.....Nie mówię ze to auto złe ale przeciętne i raczej rzucały mi sie w oczy minusy (moze miałem oczekiwania bo "hondziarze" będa pchali swoje furki ale chwalili ze cud malina i wydawało mi się ze cena wynika z czegoś-a nie wynika) Zapomniał bym -czarny lakier-nonsens po paru myjniach porysowany jakby dzieciaki nacierały go piaskiem.Po drodze od Crv-ki używalismy inne marki Suvów -tez z plusami i minusami ale do niektórych bym wrócił a do tej CRV-ki nie.Nie chce tu nikogo obrazić ale to moja opinia -ku pujesz to zróć uwage na to o czym piszę,porównaj inne marki bo w całokształcie bywa duzo lepszych aut w tej klasie.
Niezawodny ale poza 3l dieslem VW nie naciałem sie jeszcze na silnik prawdziwie awaryjny.Powiedzmy niezawodny,niemłody muł
Twarda,zwarta,bezproblemowa,fajnie ułożona (wyżej)
średnio twardy,ale chyba musi taki być,na pewno nie do rajdów z drugiej strony.Napęd 4x4 na działkę pod blokiem raczej nic wiecej.
Miękki lakier.Aż przesadnie.Lekki ,naprawdę lekki nalot na podwoziu rdzy to może jeszcze nie, ale rudy na pewno -zalecał bym dodatkową konserwację
Widoczność znakomita,mduże wygodne lusterka.
Duży plusik za lewarek wysoko :)
Bezproblemowo.Sprawnie i szybko.
Tutaj fajowo,zwłaszcza bagażnik użytkowo znakomity.Narty,rowery -wszystko włazi.
Do 140-150 normalnie później wyjec.
Czwórka bo auto przeszacowane i serwis potwornie drogi...Przy zakupie juz to było widac -listwy ozdobne prawie 6 stówek,pampers kosmiczne dopłaty...
Auto za drogie.
Łożyska (może to ciężkie koła) instalacja elektryczna
Żadnych ale nowym aucie to żadne mecyje.Jest OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 150KM 110kW [l/100km]

9,3