Ocena kierowcy - Honda CR-V III SUV

Honda CR-V III SUV 2.0 i-VTEC 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Zawieszenie
Ogólnie auto oceniam dość poprawnie, jest to moja trzecia Honda, wcześniej miałem Civica 8, następnie Accorda 8. Z tych trzech jednak CRV oceniam najgorzej. CRV na ogromny plus zasługuje za przestrzeń dla kierowcy, pasażerów i pojemnośc bagażnika, widocznośc, ergonomię. Na minus, cena zakupu, czasami koszty utrzymania, zależy na jaki egzemplarz się trafi, skrzynia biegów, działa gorzej wg mnie niż w civic i Accord. Wyciszenie fatalne i nie do przyjęcia jest zakres obrotów na autostradzie. Przy prędkości 140 km/h mamy niecałe 3,5 tyś obrotów na 6 biegu czyli głośno i nieekonomicznie. System Audio premium bardzo przecietny, ten sam system w Accordzie był dużo lepszy wg mnie. Silnik w porządku, nie narzekam na brak mocy, wystarczy do sprawnego przemieszczania się i wyprzedzania. Spalanie wg mnie duże. 90% jazdy po mieście to jakieś 13 litrów LPG na 100km. W zimie jeszcze więcej. Na benzynie wynik mniejszy o ok 1.5 litra. Silnik 2.0 a pali tyle co niektóre o pojemności powyżej 3 l u konkurencji. Kanapa z tyłu dla pasażerów niezbyt wygodna, w accordzie to był mega komfort za to na nogi było miejsca zero, w crv jest aż nadto i do tego przesuwna kanapa i pochylane siedzenia. Niestety, w moim egzemplarzu dużo trzasków, pisków i nieprzyjemnych dźwięków. Od zakupu 2x regenerowałem rozrusznik bendiks, przy 18 calowych kołach pomimo większego prześwitu dośc czuć każdą dziurę. Wiadomo precyzja prowadzenia nie jest taka sama jak w accordzie , a już nie wspominam o civicu.
Po prostu Honda, nie ma za bardzo co się psuć i martwić
W porządku, choć niezbyt precyzyjna i bardzo krótki 6 bieg, to jakby nadbieg 5 biegu.
Jak to w crossoverze, nie jest to precyzyjna jazda, ale nie nie kołysze specjalnie na zakrętach
Jak to Honda, cienki lakier, a podwozie wymaga nakładu pieniążków na zabiezpieczenie
wg mnie bdb
wszystko pod ręką i na swoim miejscu, na minus trzeszczące plastiki
nie ma się do czego przyczepić zarówno w zimie jak i w lecie
Bdb, jedna z lepszych. Dla rodzin z dziećmi idealny samochód.
przy jeździ miejskiej jest w porządku, im większa prędkość tym większy hałas

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 150KM 110kW [l/100km]

11,3