Ocena kierowcy - Honda FR-V

Robert, 4 lata temu
Silnik 1.8i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Honda FR-V 1.8i-VTEC 140KM 103kW 2007-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik pracuje super i auto ma naprawdę przyśpieszenie w mieście i na trasie, tym bardziej że jest to motor bez turbiny.
Inne : Szum podczas jazdy (niedoskonałe wyciszenie kabiny) oraz zawieszenie, które jest sztywne/twarde, ale może dzięki temu bardziej trwałe?
Gdyby był dostępny na rynku nowszy model lepiej wyciszony i z bardziej komfortowym zawieszeniem to zdecydowabym się na zakup tego auta jeszcze raz. Bryła auta naprawdę zgrabna i pomimo wieku auta (11 lat w 2019 roku), cały czas prezentuje się zacnie.
Silnik elastyczny, ładnie się zbiera w mieście jak również w trasie - zresztą ten sam co Civicu Ufo.
U mnie skrzynia pracuje precyzyjnie, nie zacina się. Wyżej położona idealnie pasuje do ręki, gdy jest złożony środkowy fotel.
Zawieszenie nie jest mega komfortowe, odczuwa się dziury w miejskiej jeździe. Poprzednio jeździłem Focusem I i komfort jazdy był wyższy niż obecnie w FRV.
Moja FRV została sprowadzona z Włoch, więc nie miałem problemu z jakąkolwiek korozją. Poza tym od razu po zakupie zabezpieczyłem podwozie środkiem antykorozyjnym, więc na 5 lat mam spokój.
Wszystko widać elegancko z wnętrza samochodu.
Nie mam do czego się doczepić - jak dla mnie ergonomia na bardzo dobrym poziomie.
Działa bez zarzutu. Zimą elegancko działa ciepły nawiew a zimą super chłodzi.
Bardzo pakowne auto, każdy znajdzie miejsce dla siebie.
Spodziewalem się znacznie lepszego wyciszenia zwłaszcza że to Honda. Gdy jadę powyżej 100km/h to musżę słuchać głośniej radia albo CD :) bo szum jest całkiem duży.
Nic się nie psuje, więc koszty utrzymania standardowe - wymiana oleju, klocków, itp.
Jak najbardziej uzasadniona wysoka cena zakupu do jakości i ogólnego wrażenia samochodu.
Brak.
Brak.