Ocena kierowcy - Honda FR-V

Address666, 18 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2005
Honda FR-V 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Jest tak jak się spodziewałem.
Silniczek super. Można jeździć dostojnie i nie słyszeć silnika lub szaleć i wtedy słychać wysokoobrotowe bzyczenie ( a w szaleństwach nie ustępuje accordowi 2003 z tym samym silnikiem, którego też mamy w rodzinie ). Ponadto zadowala się przyzwoitymi ilościami paliwa ( 9.2l po mieście z włączoną klimą )
Bardzo dobre zestopniowanie. Na każdym z 6-ciu biegów daje się przyspieszać i wyprzedzać. Na zimno pierwsze dwa biegi lubią się poprzekomarzać z kierowcą, ale wzamian za delikatny dotyk szybko to ustępuje.
Robiłem co mogłem ( a robiłem wiele i w różnych warunkach ) żeby wytrącić FR-Vkę z równwgi i zobaczyć jak działa VSA ( ESP )...jeszcze mi się nie udało ! Zawieszenie jest sztywno-komfotrowe.
Duże słupki z przodu i z tyłu trochę ograniczają widoczność, ale nie tak żeby zagrażać czyjemuś życiu ;) Widok do we wstecznym lusterku jest przezabawny...wszystkie autka wyglądają jak karykatury z "wysokimi czołami", a to za sprawą wygiętej tylnej szyby. Nie przeszkadza to jednak w obserwowaniu sytuacji za nami, a wręcz ją uwydatnia :)
Ergonomia prawie na piątkę. Prawie bo ze względu na szerokość deski rozdzielczej kierowca czasem musi się troszkę pochylić aby dosięgnąć niektórych elementów obsługi, ale to dotyczy głównie obsługi dodatkowych opcji radia ( podstawowe obsługuje się z kierownicy ). W nocy wszystko widać super, nawet przyciski radia i tempomatu na kierownicy są podświetlone !
Super wydajna klima i do tego "inteligętna". Ogrzewanie...jeszcze nie używałem, ale pewnie nie jest gorsze od klimy.
Kierowca super, pasażerowie po bokach super...tylko ci na środku muszą być drobni lub czymś nam zawinić, żeby tam siedzieć.
Cichuteńko. Na wysokich obrotach bzyczy jak każdy wysokoobrotowy silnik Hondy, jednak nie drażni uszu.
Bałem się że 2.0 Hondy nadwyręży moją kieszeń...a tu niespodzianka. Nie starając się jechać oszczędnie i z klimą w pozycji "Full Auto" pali: w mieście 9.2l, w mieszanym 8,4l, a na trasie ostatnio 7,2l na 100km. Ceny przeglądów i napraw nie są wygórowane.
Może i cena jest wysoka, ale biorąc pod uwagę Nissana Primerę 2003 1.9 dCi, którego szybciutko sprzedałem ( raz na dwa tygodnie stał w serwisie, psuło się wszystko od tapicerki po nagły wyciek oleju i zatarcie turbiny...nie wspominając o trzech kompletach reflektorów ksenonowych i nowych wskaźnikach...Szczęście że miał 3 lata gwarancji ! ) w Hondzie części do siebie pasują i nie odpadają !
Zbyt nowy żeby to oceniać, ale biorąc pod uwagę Accorda 2003 z tym samym silnikiem, którego też w rodzine posiadamy...będzie bardzo dobrze.
Jak powyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]