Ocena kierowcy - Honda FR-V

Bandzior, 17 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2005
Honda FR-V 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Extra samochód, nie żałuję wyboru. Spełnia wszystkie moje oczekiwania (i mojej rodziny).
Jeśli auto waży 1,5 t + może zabrać 6 osób i bagaż to silnik 2 l i 150 km jest raczej jednostką jaką conajmniej można w nim używać. Nie mówię że jest wolne - to w końcu Honda - ale do przecinaka to jej daleko. Jeździ się po prostu komfortowo.
Jeździłem autami gdzie biegi wchodziły łatwiej. Tragedii nie ma ale też nie ideał.
Zawieszenie super - kompromis między komfortem i bezpieczeństwem (czyli jak to się mówi twardawe sprężyste). Do tego samochód szeroki i niewysoki - w zakrętach jeździ jak przyklejony.
Tylko dobrze za tył - na szczęście mnie się zawsze wydaje że wjechałem dalej niż w rzeczywistości. Trudno ją wyczuć z tyłu, czujniki parkowania w tym samochodzie się bardzo przydają.
Skrzynia biegów przy kierownicy świetna sprawa. Schowki, układ/składanie/przesuwanie siedzeń też rewalcja. No może to sterowanie szybami z boku za kierownicą może się wydawać dziwne ale po pewnym czasie nastepuje pełne przyzwyczajenie.
Pełne sterowanie elektroniczne, klima - no super to działa wszystko.
Jako wadę podaje się że to nie jest samochód dla wysokich - no to ja mam 197 cm i ważę 110 kg (czyli kawałek człowieka, ale nie grubas). REWELACJA! Pierwszy raz jadę samochodem w którym prawą nogą nie dotykam niczego z góry/boku! Z lewą gorzej ale też lepiej niż w innych pojazdach. Samochód w ogóle jest bardzo przestrony, nie mam wrażenia że się w nim duszę. Masa miejsca nad głową. Żona z 2 dzieci (foteliki) jeździ z tyłu i cały czas zachwyca się, jaki mamy wygodny wóz :-) 6 osób na średnich dystansach też w miarę komfortowo przejedzie.
Trochę szumi przy większych prędkościach.
No palić to to musi, cudów nie ma. Po mieście w granicach 10 l. Za miastem przy ostrej jeździe czasem nawet więcej (+box na dachu, 4 osoby i bagaż). Jeszcze się nie zepsuła więc co do kosztów się nie wypowiadam.
Jako nowy z danego rocznika trochę za drogi. Ale jeśli kupujesz tak jak ja w promocji model z zeszłego roku + bous od dealera - rewelacja! Niczego lepszego na rynku nie znajdziesz. Do tego jeszcze real made in Japan.
Na razie się nie psuje, ale mam ją od pół roku.
Na razie się nie psuje, ale mam ją od pół roku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

9,7