Ocena kierowcy - Honda HR-V I

Ciabano, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW
Rok produkcji 2000
Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 105KM 77kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wygoda, zwłaszcza z przodu, bo bujanie na tylnej kanapie może być uciążliwe, ale póki co nie mam kogo na niej wozić.
Fajne autko. Ważne jest to, że kiedy patrzę na nie na parkingu to sam się do siebie uśmiecham. Spalenie mogłoby być mniejsze, ale samochód jest na firmę więc koszty mniej bolą. Ja zakupu nie żałuję, mam nadzieję, że tak pozostanie ;)
Troszkę za głośny, przy rozpędzaniu słychać jakby się komarek rozkręcał ;). Mam wrażenie, że u mnie bierze olej, ale ponieważ silnik jest świeżo po wymianie zrzucam to na karb docierania.
Skrzynia całkiem przyzwoita, bywa że mam problemy z wstecznym biegiem.
Oczywiście wyczucie tyłu jest utrudnione, ale boczne zwierciadła to istna poezja
Wszystko na swoim miejscu.
Ciekawe wrażenie jest po pierwszej trasie, jakby się z konia zsiadało, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Na wyrównanych obrotach jest ok, ale przyspieszanie słychać aż za natto.
No cóż, mam nadzieję że to kwestia dotarcia silnika i wyregulowania bo teraz jest ok 12 w mieści i 10 w trasie.
W tej kwocie (28000) można pewnie kupić auto młodsze, albo lepiej wyposażone, ale mi się ono podoba i nic na to nie poradzę.
Samochód kupiłem używany, więc pewne ślady czasu już są, ale generalnie autko bez zarzutu.
Mam HRV zaledwie półtora miesiąca, więc mało czasu na usterki, ale póki co jest ok.

Usterki Honda HR-V I

Honda HR-V I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu