Ocena kierowcy - Honda HR-V II SUV

40to latek, 3 lata temu
Silnik 1.5 i-VTEC 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Honda HR-V II SUV 1.5 i-VTEC 130KM 96kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Skusiłem sie napisac opinię bo trafiłem właśnie w AŚ magazynie na artykuł o tej Hondce z przewodnim pytaniem czemu to auto ma taką słabą sprzedaż w Polsce i Europie....(czy gdzieś jeszcze nie pisali) Jeździłem tym autem prawie 3 tygodnie jak byłem w Hiszpanii u rodziny - własność mojego wujka -60+....i on sobie chwali....a moje doświadczenia? Najpierw może odpowiedź czemu sie kiepsko sprzedaje.......hm...jest nijakie,nie brzydkie ,nie ładne,nijakie .Tył ma jak SsangYong bodajże Kiryon czy Kyryon ,narysowana jest idealnie ni-ja-ko....Nie przyciąga wzroku.Jak można fajowo zaprojektować większy model CRV (od 7ej generacji go 6ta to chyba ten ponton z dziobem kaczki) Więc CRV-tak! Ladne przyciągające uwage auto a HRV to jakaś "star korea"a biorąc podobieństwo tyłu do firmy SSangYong która jest mistrzem w projektowaniu toporem to jak ma być? Toyota HRV-ciekawie,nowocześnie narysowana (powiedzmy styl Lamborghini) ,Fiat 500X -ponadczasowy (powiedzmy jak Ferrari -piszę o ponadczasowym stylu) ,Mazda CX-3 -śliczna,miekka linia mam wrażenie że ponad czasowa.T-roc - przykuwa uwagę,czyste linie Volvo xc-40 tez ma to coś.....Peugeot 3008 -jezu,dzieło sztuki.....itd itp.A HRV ulepione na siłe,bez wdzięku i już...Dal mnie auto na ulicy "niewidzialne"...No nic mnie w nim nie rusza.Nic.Teraz moje wrażenia z jazdy....system multimedialny -19 wiek...dziecko płakało :) ,silnik - fatalnie słaby przy 4ce w środku przed górami klęka.Wnętrze postękujące i wydające różne dźwieki (gdzie to autko jest robione ?)...ale....bagaznik i ten system składania magic-bajowy,z tyłu sporo miejsca,z przodu też,Auto zwrotne,oszczędne,miłe zawieszenie rzekłbym w sam raz a to duża sztuka... przez 3 tygodnie żadnej awari :))) Teraz tak.Jeżdżę na codzień VW T-rocem i nie zamienił bym go za żadne pieniądze na ta umęczoną Hondzinę,nie porównuję silników bo moja turbawka daje sie pocieszyć i nie ma jak tych silników porównać,jakość i wrażenie jakości z jazdy lepsze.Ale o T-R0C napisze na jego stronie bo auto super ale nie bez wad.
Za słaby,ludzie na miasto i dziękuję...
fajnie
Sprężysty,daje radę
Wujek często jest nim na myjni - jakby go ściernym przeleciał parę razy.Widać to na białym a na czarnym sobie tego nie wyobrażam.Lakier fatalny.
Na medal,chociaż na początku chciałem pomarudzić,że słupki takie tam....ale nie miałem z tym problemów.
jak wszędzie -dobrze
Klima mocarna.Klasa.Ogrzewanie-nie wiem.
Nasza czwórka bezproblemowo mieściła się w środku.
Przy wyższych szybkościach wychodzą braki w wytłumieniu.Kiepski sprzęt audio troche pomaga.
Ponoc serwis zaj...ście drogi.
Auto przewartościowane.Jak patrze na ceny w PL to smiac mi sie chce....Nie te czasy,nie ta Honda.
Przez 3 tygodnie super :)
uhm

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i-VTEC 130KM 96kW [l/100km]