Ocena kierowcy - Honda HR-V I

snake_71@o2.pl, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 4WD 124KM 91kW
Rok produkcji 2000
Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 124KM 91kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Auto mam 14 miesięcy, przejechałem 40tys km - miasto, trasa, góry (także zimą). Następnego kupię HRV 5d albo CRV, zaraziłem się napędem 4WD. Auto się super prowadzi także w trasie w ciasnych łukach. Dynamiczne, odporne na stołeczne krawężniki, duże koła wybierają część nierówności na drodze. Stosunkowo krótkie nadwozie (wbrew pozorom) ułatwia parkowanie. Auto b. zwrotne. REWELACJA. Minusem jest spore spalanie. Gdybym mógł coś zmienić, dodałbym mu 15cm z tyłu i powiększył bagażnik, bo przy niektórych hobby robi się ciasno :)))
Wygodnie się wyprzedza, przyzwoicie się zbiera. Pracuje równo i cicho. Lubi pić olej jak się go dręczy na wysokich obr., ale podobno tak ma :)
skok dźwigni ciut długi, ale działa miękko i precyzyjnie
szczególnie na śliskim (śnieg, deszcz) 4WD robi swoje. Trzeba uważać, bo przy hamowaniu mamy równe szanes w 2WD :)
tylko ´dobrze´ bo poważnym minusem jest ograniczenie widoczności przez słupki z przodu. Szczególnie denerwuje przed pasami, przy skręcie w prawo (piesi) i przy jeździe off-road
5 z minusem za położenie przełącznika tylnych przeciwmgielnych - schowany za manetką kierunkowskazu, nie wiadomo czy załączony czy nie (przynajmniej dla mnie, 185cm wzrostu)
trzeba dbać o filtr przeciwpyłkowy bo tragicznie przytyka nawiew, a wlot powietrza jest podatny na spadające paprochy.
nie narzekam, a najmniejszy nie jestem.
zaskakująco! Spalanie w trasie okołol 8/100. Miasto9-10/100 (lato-zima). Przeglądy TANIOCHA, ostatnio robiłem duży 120tys - 800zł ze wszystkim.
z minusem za osłonę mocowania pasa bezpieczeństwa, ale to może "zasługa" poprzedniego właściciela...
bezawaryjne auto, pewnie pali zimą, żadnych niespodzianek. Polecam na prezent dla żony.
Dziennik kosztów dla Honda HR-V I 1.6 i 16V 4WD 124KM 91kW
11,2