Ocena kierowcy - Honda Legend III

farabelo, 17 lat temu
Silnik 3.5 i 24V 208KM 153kW
Rok produkcji 1996
Honda Legend III 3.5 i 24V 208KM 153kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Znaomite auto.Jeden z najlepsych zakupów w moim życiu.Czuje to każdego dnia a to mega frajda...moja zona namówłmnie na zakup i muszę przyznac, że wiedziała co mówi.Gdyby "karki" wiedziały co to za samochód, to niechybnie ulice zapełniłyby się tego rodzaju użytkownikami.Ale nie wiedzą.I niech tak zostanie!Honda Legend rules!!!!
Znakomity silnik.Daje tyle mocy ile trzeba.Pracuje bardzo elastycznie, cicho i wydajnie, co znacznie wpływa na stan portfela...Nie mam zastrzeżeń.
Biegi zmienia płynnie, jakby z lekką pauzą przez co nie ma mowy o jakichkolwiek szarpnięciach,Jeżdziłem wczesniej automatem Mercedesa.Tamta skrzynia nie miała startu!
Auto świetnie trzyma sie drogi, choć zawieszenie nie lubi raczej naszych dróg(...a które lubi?).Hamulce bez zarzutu.ABS pracuje jak trzeba. Wydaje mi się, że środek ciężkości auta jest dosyć nisko, co powoduje, ze mimo świetnego tłumienia wstrząsów, czuję jak moja Hondzia dostaje na dziurach w d...pe! Boli mnie to.Ostatnio wymieniłem jej amortyzatory z tyłu.Jest git!
Ogromna maska.widoczność do przodu doskonała, choć do tyłu mogłaby być lepsza...Cofam jednka na lusterka, bo widoczność mnie zadowala i dobrze ją czuję.
Auto nie ma tanich częsci zamiennych a i z dostepnoscia nie jest kolorowo.Brak wielu zamienników, co powoduje koniecznosć odwiedzin serwisu i potencjalne popłyniecie z kasą.Kilka razy byłem w serwisie, bo nie chciałem oddawać auta jakiemuś Zenkowi, żeby taniej bylo i nie żałuję.Znalezli szybko drobne przyczyny, naprawili właściwie i jest git.Co do części zamiennych, to zlokalizowałem kilka zródeł dawczych z samochodów o małych przebiegach i już z tego skorzystałem np. amorki do tyłu, komplet za 800.W serwisie orygianały za 2300.Jest mała róznica...Auto jednak zrobione tak, ze sie nie psuje jesli ktos o nie dba, więc myślę,że nie ma się czego bać.
Pełny świat!Bez uwag.Kiedy trzeba to chłodno, kiedy trzeba ciepło.Szczegolnie podgrzewane siedzenia w trybie HI lub LOW bardzo mi odpowiadają.Mojej żonie też...
Duże auto,choć może i są wieksze w tej klasie.Miejsca jednak nie brakuje a samochód nie wydaje się w tej materii przesadzony.
Jestem muzykiem i auto nie przeszkadza m słuchać podczas jazdy.Dobry to srawdzian.poza tym przyzwoite audio.Jesli mnie pamięc nie mysli to bedzie Bosse.Nie drażni to uszu.
Od kilkudziesięciu tysiecy jeżdże na sekwencyjnym gazie firmy Elpigaz(polecam!!!), wiec trudno narzekać na ergonomię.Na gazie mam spalanie rzędu 12/14(trasa/miasto) lub na benzynie, co czasem stosuję dla zdrowotności nawet 11/13.Nie cisnę jak leszcze, więc ze spalania jestem bardziej niż zadowolony.Na tą pojemność uważam że to wynik bardzo, bardzo dobry.Acha!Olej Mobil 5w40 co 10 tyś i najmniejsze usterki usuwane od razu.Może to jest metoda...:)?
Auto nie tanie, choć w porównaniu z innymi w tej klasie oferuje więcej za tą cenę.Zgodnie z zasadą taniej w kupnie-drożej w utrzymaniu w moim przypadku sie jakoś nie sprawadza...Co prawda dobrze kupiłem ale nie narzekam na koszty eksploatacji.Jestem przekonany , że to znakomite auto.Polecam wszystkim!
Auto mnie jeszcze nie zawiodło,dbam o nie i to chyba przyczyna.Kilka małych pierdół:przetarty kabelek uruchamiający klimę oraz zawiszajacy sie termostat(zrobione w serwisie).Poza tym znakomicie sprawuje sie na gazie.Dobra sekwencja +przeglądy na czas.To jest to.
Nie ma poważnych usterek.W takiej klasie auta to sie nie powinnio zdarzać. mnie sie nie zdarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i 24V 208KM 153kW [l/100km]

12,7