Ocena kierowcy - Honda Legend IV

Hubi, 16 lat temu
Silnik 3.5 V6 VTEC 295KM 217kW
Rok produkcji 2007
Honda Legend IV 3.5 V6 VTEC 295KM 217kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Nie wiem co bardziej. Silnik czy genialny naped?
To auto kiedy chce oferuje sportowe doznania a kiedy trzeba komfort na wysokim poziomie.Brak mi troche pneumatycznego zawieszenia do pelni szczescia.a tak jest wszystko co potrzebne.
Wyrywa jak szalony, Jedyna konkurencjia dla niego w tej klasie jest motor 335i BMW. Moc prawie 300KM zmienne fazy rozrzadu przy ponad 5 tys obrotow daja dodatkowego kopa i oto chodzi w niskim zakresie obrotow cichutki potem piekny metaliczny dzwiek. Do tego kultura pracy na b, wysokim poziomie.
Tradycyjny automat. Nie jest to DSG ale opoznienia naprawde male. Do tego bedzie mniej awaryjny i wytrzyma wieksze przebiegi. Bardzo dobrze dziala kick down. Skrzynia nie zastanawia sie. Tryb reczny i lopatki przy kierownicy tez bez zastrzezen
Naped na 4 kola. Moment rozdzielany na kazde kolo z osobna.To czuc. Predkosci na zakretach duze i taka stabilnosc jak przyklejony bez przesady. Wada to uklad kierowniczy. Nie lubie malo precyzyjnych za mocno wspomaganych ale w koncu to auto luksusowe nie sportowe. Zawieszenie: nisko ale wcale nie twardo. wzdluzne nierownosci super na poprzecznych ciut gorzej.
Kamera cofanie ulatwia parkowanie.Zbyt male lusterka.
Duuuuzo przyciskow na konsoli.niektorym to przeszkadza mi nie.Lepsze to rozwiazanie niz jedne pokretlo na wszystkie funkcje.Obsluga komputera i nawigacji ok lepiej niz u konkurentow.ale zeby mapy Polski nie bylo to duzy minus. Wygodne fotele.Materialy i spasowanie lux.
Dwustrefowa klima, bez zastrzezen. Podgrzewane i klimatyzowane fotele.Niby zbedny bajer ale fajna rzecz.
W audi dotykałem sie łokciami z pasazerem na przodzie. Tu nie.Jest ok.Tyl tez.
Podobno ma cos takiego jak emiter przeciwfaz dzwiekowy.Nie wyczuwam tego jakos specjalnie.Jest cicho ale nie tak jak w Lexusie LS (wiem to nie ta klasa). Jak sie przycisnie to slychac silnik ale przyjemnie.
12.5 litra srednio. Na ta mase i moc trudno oczekiwac spalania klekota TDI. Ale prawda taka ze spalanie v6 czy v8 zalezy najbardziej od stopy kierowcy.
Konkurenci z takim wyposazeniem i podobnym silnikiem ale o mniejszej mocy sa drozsi o jakies 100 tys zl.Czy warto doplacac za marke? Kupiłem to auto bo nie widze takiego sensu i nie uznaje w autach wyzszej klasy ropniakow.
Honda i wszystko jasne
Nic i oby tak dalej