Ocena kierowcy - Honda Prelude IV

Kasztan, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1993
Honda Prelude IV 2.0 i 16V 133KM 98kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ponad czasowa linia wyprzedajaca epoke o 20 lat albo i lepiej.Malo kto wierzy w to ze to auto jest z poczatku lat 90 tych
Jak odemnie to 5 gwiazdek to za malo. Nie znajdziesz lepszego,dajacego wiecej rozkoszy z jazdy,lub piekniejszego auta jak Honda Prelude .Jest ponad czasowy i niesmiertelny
Przydalyby sie hydrauliczne zawory ale najwidoczniej tak ma byc (Hondy nie bede poprawial),wiec troszke go slychac ale jak sie rozgrzeje to cisza
Perfect !
Prowadzi sie idealnie,zawieszenie dosc sztywne ale to wlasnie sprawia ze idealnie sie prowadzi,szybko wolno w zakretach na prostej,wiem ze to ja tam rzadze ;)
w lusterkach bardzo dobra,ale przez tylna szybe znikoma
niewiem do konca ct to znaczy ´´dobre´´
bardzo zmyslnie opracowane nawiewy i sterowanie. no a grzeje natychmiast
kierowca i pasazer spokojnie by jeszcze zatanczyl,zas z tylu bardzo wygodne fotele ale malo miejsca na nogi
bardzi cichy szyber dach a to sobie cenie zeby otwarty nie zagluszal muzyki ;).ogulnie cicho ale powyzej 120 slychac szum pedu powietrza
jak na samochod tej klasy,bardzo ekonomiczny.bierze sie to z bezawaryjnosci jak i oszczednosci paliwa.koszty to tylko koszty materialow eksploatacyjnych takich jak hamulce ,olej ,plyny ,opony poza tym zadnych awarii typu zawieszenie, silnik, skrzyna, sprzeglo, rozrusznik, elektronika. Paliwo: dluga trasa z predkoscia 120-130 ok 7.7l ,cykl mieszany 8.5l - 9l ,zas typowo w miescie ok 10.5l .Musze dodac ze jezdze rozsadnie ale zywo, i wiem ze mozna z niej wyciagnac duzo wiecej jesli klapka dotknie podlogi ;)
Jak bys chcial takie auto z europy czyli od vw,audi,itp to pewnie by koszowal 5x tyle
Totalnie bez awaryjny i zaufany. Moge trzasnac drzwiami i jechac na koniec swiata i wiem ze tam dojade bez wzgledu na warunki jazdy
Nie odnotowalem zadnych naglych lub nie oczekiwanych usterek,ale jak ja kupilem miala pekniety kolektor wydechowy najprawdopodobnie z przyczyny odkrecenia sie sruby mocujacej go do bloku silnika w okolicach rury wydechowej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 133KM 98kW [l/100km]

8,9